انتخابات اتحادیه ناشران تهران در بهمن ماه برگزار می شود

ایرنا یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۹
تهران-ایرنا- مدیر اجرایی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران از برگزاری چهاردهمین انتخابات این اتحادیه در تاریخ هفتم بهمن ماه خبر داد.

«جواد رسولی» روز یکشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت، ابلاغیه برگزاری چهاردهمین انتخابات اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران را 12 دی ماه در اختیار ما گذاشت و ما نیز از روش های تعریف شده آن را منتشر کردیم.
وی ادامه داد: اطلاع رسانی درباره این انتخابات از طریق پیامک، سایت رسمی اتحادیه، ارسال پستی فراخوان و نیز اطلاعیه در روزنامه های رسمی کشور انجام شده و این روند همچنان ادامه دارد.
رسولی درباره چگونگی انتخاب نامزدهای این انتخابات صنفی اظهار داشت: فراخوان انتخابات در اردیبهشت ماه منتشر شد و بعد از آن کمیته تطبیق سازمان صنعت و معدن و تجارت پس از بررسی مدارک، از میان بیش از یک هزار داوطلب نامزدی، 35 نفر را برای هیات مدیره و 9 نفر را برای بازرسی تایید کرد که در نهایت، 7 نفر برای عضویت هیات مدیره و یک عضو بازرس انتخاب خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس حکم صریح قانون، عضویت افراد در هیات مدیره بیش از دو دوره متوالی و یا چهار دوره متناوب ممنوع است و انتخابات هر چهار سال یکبار برگزار می شود.
مدیر اجرایی اتحادیه ناشران تهران ادامه داد: نامزدها و رای دهندگان، همه اعضای اتحادیه هستند که شامل ناشران مکتوب و الکترونیک، کتاب فروشان، تولیدکنندگان کارت دعوت و پستال، توزیع کنندگان کتاب است، براساس آخرین آماری که در پایان ماه آذر داشته ایم، اتحادیه 1226 عضو دارد اما این رقم چندان دقیق نیست چرا که امکان تعطیلی برخی نهادها در این مدت وجود دارد و برخی از نامه های ما همین حالا هم برگشت خورده است.
وی بیان داشت: در نهایت تا سوم بهمن ماه و چهار روز پیش از انتخابات، باید فهرست واجدان شرایط را ارسال ...

سرخط اخبار