از شوش تا شارلروا؛ CR7وطنی

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
از شوش تا شارلروا؛ CR7وطنی

آی اسپورت – شنبه شب در ورزشگاه «استاد دوپائیس» بلژیک، تیم های شارلروا و اوستنده در چارچوب هفته بیست وپنجم رقابت های ژوپیلر لیگ به مصاف هم رفتند و درنهایت تن به تساوی یک-یک و تقسیم امتیازات دادند. در دل این مسابقه نه چندان حساس یک اتفاق ویژه برای فوتبال ایران رخ داد؛ جایی که یونس دلفی، ستاره نیم فصل اول استقلال خوزستان با حضور در این دیدار، به عنوان جوان ترین لژیونر تاریخ فوتبال کشورمان شناخته شد. برای اینکه بدانیم چطور شد دلفی، با 18 سال و 129 روز توانست به لیگ بلژیک برسد، باید نگاهی به گذشته بازیکن تیم ملی امید بیندازیم. گذشته ای که آبستن حوادث بسیاری بود و اتفاقات رخ داده در همان زمان نشان می داد یونس، به ستاره ای بزرگ در فوتبال ایران تبدیل می شود.
آقای گل بزرگسالان در 10 سالگی!
11 مهرماه 1379 در شهرستان تاریخی شوش چشم به جهان گشود. خانواده اش به شدت اهل فوتبال بودند و همین مساله باعث شد دایی یونس، در 10 سالگی او را به باشگاه های حاضر در شهرستان معرفی کند. در همان سن و سال بود که برای تیم بزرگسالان شهر بازی می کرد و اتفاقا خوش درخشید و عنوان آقای گلی را هم به دست آورد. استیل آذین شوش، کارگر شوش و شمشیر شوش تیم هایی بودند که دلفی برایشان مدتی توپ زد و سپس مورد توجه باشگاه استقلال خوزستان قرار گرفت.
درخشش مقابل آلمان در جام جهانی
عبدالله ویسی او را به تیم بزرگسالان آورد اما فرصت بازی در فصل اول را پیدا نکرد. با این حال در فصل 96-95، پنج بازی انجام داد و نشان داد دیگر فرصت این است تا بیشتر از قبل به بازی گرفته شود. حدود دو سال، یکی از مهره های اصلی و ثابت آبی های خوزستان بود. پیشنهاد تیم های بزرگی چون سپاهان را رد ...

[ مشاهده متن کامل از شوش تا شارلروا؛ CR7وطنی آی اسپورت ]