پیشگیری از پوکی استخوان با آش محلی/ چگونه سموم معده و کبدمان را پاکسازی کنیم؟

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۷
پیشگیری از پوکی استخوان با آش محلی/ چگونه سموم معده و کبدمان را پاکسازی کنیم؟
یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی آش محلی را در پاکسازی سموم از معده، کبد و جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان موثر دانست.

به گزارش ایران اکونومیست؛ آش کاچی یکی از غذا های محلی استان همدان بوده که حاوی انواع ویتامین های A ، C ، D ، E ، K ، گروه ویتامین های B مانند B۱ ، B۲ ، B۳ ، B۶ ، B۹ ، کربوهیدرات، سدیم، پتاسیم، منیزیم، منگنز، مس، کلسیم، فیبر، آهن، فسفر، روی (زینک)، پروتئین، اسید آمینه تریپتوفان، آلیسین و گوگرد است.
مهم ترین خواص آش کاچی
حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره مهم ترین خواص آش کاچی اظهار کرد: این آش نقشی موثر در پاکسازی سموم از معده، کبد و دستگاه گوارش دارد، آش کاچی با تقویت سیستم ایمنی بدن در پیشگیری از ابتلای افراد به سرماخوردگی، آنفلوآنزا و عفونت ریه موثر است.
وی درباره خواص دیگر آش کاچی بیان کرد: این آش به علت داشتن منیزیم، منگنز، فسفر و ویتامین D استخوان ها و دندان ها را محکم و از بروز پوکی استخوان و آرتروز در افراد جلوگیری می کند.
این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: آش کاچی قند، فشار و چربی خون را کنترل و از بروز بیماری های قلبی و عروقی در اشخاص جلوگیری می کند، این آش برای همه افراد به ویژه کودکان در حال رشد و سالمندان بسیار مفید است.
عظمایی تأکید کرد: آش کاچی به شادابی و ...

[ مشاهده متن کامل پیشگیری از پوکی استخوان با آش محلی/ چگونه سموم معده و کبدمان را پاکسازی کنیم؟ ایران اکونومیست ]