مرکز غربالگری سرطان رامسر بستری برای خدمات دهی به غرب مازندران تا شرق گیلان

ایرنا شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۳
نوشهر - ایرنا - بیماران سرطانی غرب مازندران و شرق گیلان سه سالی است که چشم به مرکزغربالگری سرطان در رامسر دوخته اند تا شاید با تکمیل این مرکز با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد به آنان خدمات مناسب تری ارائه شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ساخت مرکز غربالگری سرطان رامسر در سال ۱۳۹۵ در زمینی به مساحت ۷۰۰ متر در ۲ طبقه و جمعاً به مساحت یک هزار مترمربع شروع شد و عملیات ساختمانی ان هم اکنون به صورت لاک پشتی در حال انجام است.
منطقه غرب مازندران و شرق استان گیلان بر اساس امارهای منتشر شده یک هزار و ۸۶۰ بیمار سرطانی دارد که از این تعداد ۶۰۰ نفر در شهرستان رامسر که از مناطق مهم گردشگرپذیر کشور محسوب می شود، زندگی می کنند.
به اعتقاد کارشناسان مسائل بهداشتی و درمانی، با توجه به تعداد زیاد بیماران سرطانی در این محدوده لزوم تکمیل و راه اندازی این مرکز غربالگری برای تشخیص و پیشگیری از بروز اینگونه بیماری ها در منطقه ضروری است.
بنا بر امارهای رسمی سرطان بعد از بیماری های قلبی و عروقی دومین عامل مرگ و میر در استان مازندران به شمار می رود و شایع ترین سرطانها در مازندران شامل سرطان دستگاه گوارش، پستان و خون است که در این میان سرطان گوارش شیوع بیشتری دارد.
مرکز غربالگری سرطان رامسر که بعد از مرکز غربالگری سرطان در بیمارستان امام ساری دومین مرکز با این عنوان در مازندران است که استاندار مازندران اخیراً در جریان بازدید از این مرکز در حال ساخت بر لزوم سرعت بخشیدن به تکمیل این پروژه با توجه به دربرگیری گسترده این مرکز، تخصیص تجهیزات بیمارستانی از سوی وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی تاکید کرد.
رئیس انجمن بیماران سرطانی رامسر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: راه اندازی این مرکز می تواند به ارائه خدمات بهتر به بیماران سرطانی محدوده غرب مازندران و شرق استان گیلان کمک کند.
خدیجه داوطلب با اشاره به کمبود تخت در بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر برای ارائه خدمات ...

سرخط اخبار