واگن های جدید مترو در راه است

دریافت خبر : جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰
واگن های جدید مترو در راه است
علیخانی گفت: با تصویب شورای اقتصاد ۲ هزار واگن برای متروی کلانشهر ها در نظر گرفته شد که از این تعداد ۱۰۰۰ واگن به متروی تهران خواهد رسید.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد علیخانی با تاکید بر ضرورت تکمیل و تجهیز مترو تهران اظهار کرد: در حال حاضر 7 خط متروی تهران روزانه دو و نیم میلیون سفر را پوشش می دهند که این ظرفیت باید به 5 میلیون سفر در روز افزایش یابد. این امر نیازمند افزایش تعداد واگن های قطار با هزینه ای بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان است، این در حالیست که اعتبار تخصیص یافته به متروی تهران تنها 1100 میلیارد تومان است که با این اعتبار تنها امکان تکمیل خطوط فعلی بوده و امکان توسعه نداریم.
این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: خوشبختانه در سال 1395 و با تصویب شورای اقتصاد 2 هزار واگن برای متروی کلانشهرها در نظر گرفته شد که از این تعداد 1000 واگن به متروی تهران خواهد رسید.
وی افزود: متاسفانه تا سال 1396 این مصوبه پیشبرد عملی نداشت، اما با آغاز فعالیت شورای پنجم شهر تهران و برگزاری جلسات متعدد کمیسیون عمران با وزارتخانه های ذیربط موانع پیشرفت این طرح بررسی و رفع شد و پس از تایید شورای اقتصاد به وزرات کشور ابلاغ گردید تا قرارداد تهیه و تولید قطعات و مونتاژ واگن ها، بین شرکت واگن سازی تهران و یک ...

[ مشاهده متن کامل واگن های جدید مترو در راه است نسیم آنلاین ]

آخرین اخبار نسیم آنلاین