آیا ایران با موفقیت از تحریم های آمریکا عبور خواهد کرد؟

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
آیا ایران با موفقیت از تحریم های آمریکا عبور خواهد کرد؟
مقامات و تحلیل گران بر این باورند که ایران به لطف افزایش قیمت های نفت و فاصله افتادن بین آمریکا و قدرت های جهانی، خواهد توانست از طوفان تحریم های جدید آمریکا عبور کند.

به گزارش ایران خبر ، به نقل از ایندیپندنت آنلاین، مقامات و تحلیل گران بر این باورند که ایران به لطف افزایش قیمت های نفت و فاصله افتادن بین آمریکا و قدرت های جهانی، خواهد توانست از طوفان تحریم های جدید آمریکا عبور کند. اقتصاد ایران در این راه از رشد منفی رنج خواهد برد اما سقوط نخواهد کرد.
یک دیپلمات اروپایی که درخواست کرد نامی از او برده نشود گفت: وضعیت ایران خیلی نسبت به قبل از ۲۰۱۶ بهتر است و علت آن بالا بودن قیمت های نفت و این حقیقت است که آمریکا این بار در جهان منزوی شده است.
ایران در سال ۲۰۱۶ پس از سال ها تحریم توسط آمریکا، با قدرت های جهانی به توافقی برای محدود کردن برنامه هسته ای بحث برانگیز خود دست یافت، اما ترامپ در ماه می امسال به بهانه این که این توافق به نفع ایران است، آمریکا را از آن خارج کرد و تحریم های جدیدی را علیه ایران وضع کرد که بدترین آنها علیه بخش بانکی و انرژی این کشور، از ۵ نوامبر اجرایی شده اند.
اما این بار دیگر مواضع همه قدرت های جهانی که با اتحاد خود ایران را به پای میز مذاکره کشاندند، با هم یکسان نیست. ترامپ از ابتدای ریاست جمهوری خود با متحدین آمریک ...

[ مشاهده متن کامل آیا ایران با موفقیت از تحریم های آمریکا عبور خواهد کرد؟ ایران خبر ]

آخرین اخبار اقتصادی