ژنرال ترکیه ای: بمب های هسته ای اینجرلیک در سال ۲۰۱۷ با نسل نوین خود تعویض شده اند

خبرگزاری تسنیم جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۹
ژنرال بازنشسته ارتش ترکیه عنوان کرد که در سال ۲۰۱۷، ۵۰ بمب هسته ای پایگاه اینجرلیک با بمب های هسته ای حرارتی که ۴ برابر قوی تر از بمب مورد استفاده در هیروشیما هستند تعویض شده اند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، ژنرال «اسماعیل حقی پکین» رئیس سابق اداره اطلاعات ستاد مشترک ارتش ترکیه در گفت وگو با نشریه آیدینلیک اظهار داشت: در پایگاه هوایی اینجرلیک 50 عدد بمب هسته ای وجود داشت که در سال 2017 با همین تعداد بمب جدید هسته ای حرارتی تعویض شده اند که قدرت تخریبی هر یک از آنها 4 برابر بمبی است که در هیروشیما منفجر شد.
وی افزود: در این پایگاه همچنین بمب های هسته ای که از هواپیما قابل پرتاب است نیز دپو شده و نگهداری می شود. همچنین مهمات و تسلیحات زیادی در کانتیترهای میدان پایگاه هوایی قابل مشاهده است. علاوه بر این، هواپیماهای جاسوسی برای مداخله در خاورمیانه در این پایگاه فعال هستند که 12 سال است کار خود را دنبال می کنند.
هشدار واشنگتن پست به ترامپ: در پایگاه اینجرلیک ترکیه 50 بمب هسته ای وجود دارد
پایگاه هوایی اینجرلیک بعد از کودتای نافرجام سال 2016 ترکیه مورد توجه رسانه ها قرار گرفت و برخی از جریانات و رسانه های این کشور خواهان تعطیلی آن بودند زیرا به زعم آنها نیروهای ناتو و آمریکایی که در این پایگاه حضور دارند به دنبال سرنگونی حکومت اردوغان بودند.

سرخط اخبار