چشم ها به اینترنت 5G دوخته شده !

ایتنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۶
ایتنا - گزارشی جدید نشان می دهد ظهور اینترنت 5G وضعیت بازار موبایل در ۲۰۲۰ میلادی را بهبود می بخشد. همچنین تخمین زده می شود بازار موبایل در سال آینده ۱.۶ درصد رشد کند.

طبق پیش بینی جدید شرکت IDC در وضعیت بازار موبایل طی سه ماهه گذشته نشانه هایی از بهبود در نیمه دوم ۲۰۱۹ میلادی دیده می شود و روند بهبود بازار تا ۲۰۲۰ نیز ادامه می یابد. به عبارت دیگر پیش بینی می شود میزان محموله های موبایل رشد کند.
به گزارش ایتنا از مهر، شرکت IDCیا International Data Corporation یک شرکت تهیه کننده خدمات مشاوره در حوزه فناوری اطلاعات، مخابرات و بازارهای فناوری های مصرفی است.
IDC در این گزارش پیش بینی می کند در نیمه دوم ۲۰۱۹ میلادی حجم محموله ها ( ۰.۴-درصد) بدون تغییر بماند. از سوی دیگر مقایسه سالانه حجم کل محموله های ۲۰۱۹ میلادی، نشان از کاهشی ۲.۲ درصدی دارد. به این ترتیب ۲۰۱۹ سومین سال متوالی خواهد بود که وضعیت بازار موبایل نزولی باقی می ماند. اما پیش بینی می شود در ۲۰۲۰ میلادی بازار موبایل ۱.۶ درصد رشد کند.
طبق این گزارش ظهور استاندارد اینترنت 5G نشانه امیدی برای بازار جهانی موبایل است. هم اکنون در بسیاری از مناطق جهان این استاندارد بهره برداری شده و به نظر می رسد در ۲۰۲۰ میلادی نفوذ اینترنت 5G بیشتر شود.
همچنین IDC پیش بینی می کند تعداد محموله موبایل های 5G به ۸.۹ درصد کل موبایل هایی برسد که در ۲۰۲۰ بارگیری می شوند. این میزان معادل ۱۲۳.۵ میلیون دستگاه است. همچنین تخمین زده می شود تعداد محموله های موبایل های 5G تا ۲۰۲۳ میلادی به ۲۸.۱ درصد برسد.
طبق این گزارش سهم موبایل های اندروید از بازار از ۸۵.۱ درصد در ۲۰۱۸ به ۸۷ درصد در ۲۰۱۹ میلادی رسیده است که دلیل اصلی آن ارائه استاندارد 5G و تسریع فروش موبایل های قدیمی تر است. پیش بینی می شود رشد ترکیبی سالانه در ۵ سال آتی به ۱.۷ درصد برسد و در ۲۰۲۳ میلادی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار