احیای «نهاد مطالعات طرح های شهری» پس از ۱۲سال از انحلال در دوره احمدی نژاد

عصر ایران چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۸

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص جزئیات تفاهم نامه سه جانبه مدیریت شهری، در مورد ایجاد نهاد مطالعات و طرح های توسعه شهری توضیحاتی را ارائه کرد.
علی اعطا در گفتگو با ایسنا، با اشاره به تفاهم نامه سه جانبه وزارت راه و شهرسازی، شهرداری تهران و شورای شهر تهران در خصوص ایجاد نهاد مطالعات و طرح های توسعه شهری، اظهار کرد: یکی از مفاد طرح جامع، ایجاد نهاد مطالعات و طرح های توسعه شهری است که این نهاد از سوی سه رکن شهرداری تهران، شورای شهر، وزارت راه و شهرسازی ایجاد می شود که به عنوان مجموعه ای برای تدوین، راهبری، بازنگری و نظارت برای طرح های توسعه شهری می بایست تشکیل شود.
وی با بیان این که در دوران ریاست احمدی نژاد در شهرداری تهران این نهاد به صورت یک جانبه منحل شد و بند مربوط به شکل گیری این نهاد نیز از طرح جامع حذف شد، گفت: در تمام این سال ها بنا به دلایلی این موضوع مطرح بود که لازم و ضروری است که این نهاد مجدداً احیا شود تا در مورد طرح های توسعه شهری این سه دستگاه یعنی شورا، شهرداری و وزارت راه و شهرسازی از طریق شورای عالی بتوانند به هم افزایی برسند.
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان این که این نهاد باید راه اندازی می شد تا راهبری و پایش طرح های توسعه شهری را انجام می داد، اظهار کرد: کار این نهاد این است که در سطح کلان تری مسائل حوزه توسعه شهری را دنبال کند و نگاه فرابخشی و فرادستگاهی داشته باشند.
اعطا با بیان این که در دوره شورای شهر پنجم پیگیر راه اندازی این نهاد بودیم که البته موانعی وجود داشت، اما نهایتاً پیش نویس آن را تهیه و با برگزاری چندین جلسه بر روی متن نهایی به توافق رسیدیم، گفت: موافقت نامه سه جانبه با حضور شهردار ...

سرخط اخبار