ورود سامانه سرد به کشور از چهارشنبه

پارسینه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۰
از بعدازظهر چهارشنبه سامانه بارشی سردی وارد کشور می شود که نیمه غربی کشور و روز پنج شنبه کل کشور از این سامانه متأثر می شود و پیش بینی می گردد منجر به کاهش ۸ تا ۱۰درجه ای دما و بارش برف و باران و وزش باد شدید شود.

براساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیشیابی هواشناسی، امروز، فردا و اواسط روز دوشنبه، وزش باد جنوبی و افزایش نسبی دما در غرب سواحل خزر و اردبیل پیش بینی می شود.
تا اوایل وقت فردا افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهر های صنعتی خواهیم داشت.
روز آینده سامانه بارشی از غرب وارد کشور می شود و بعدازظهر فردا فعالیت آن در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز، قزوین، تهران و استان البرز، همچنین استان های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.
روز دوشنبه با تقویت این سامانه علاوه بر مناطق ذکر شده، سواحل دریای خزر، شمال شرق کشور، شمال بوشهر، بخشی از غرب فارس و غرب اصفهان درگیر این سامانه خواهد بود که پیامد ورودی آن بارش باران، وزش باد شدید و بارش برف در مناطق کوهستانی و مرتفع است.
روز دوشنبه بارش برف و باران، وزش باد شدید و در برخی نقاط کولاک برف در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، شمال شرق خوزستان، غرب فارس، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، ارتفاعات و دامنه های البرز در قزوین، البرز، تهران و شمال غرب سمنان و بارش باران گاهی رعدو برق و وزش باد شدید در ایلام، خوزستان و شمال بوشهر پیش بینی می شود.
در جاده های کوهستانی مناطق ذکر شده طی این مدت لغزندگی جاده ها و کاهش دید پیش بینی می شود که توصیه می شود تردد در این مناطق با تجهیزات زمستانی باشد.
روز دوشنبه بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه ها در جنوب کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، غرب فارس و شرق خوزستان پیش بینی می شود که به هموطنان در این مناطق توصیه می شود از تردد و ...

سرخط اخبار