حمل و نقل بار در کلان شهرها متولی مشخصی ندارد

دریافت خبر : یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
حمل و نقل بار در کلان شهرها متولی مشخصی ندارد
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: حادثه تلخ واژگونی کامیون میکسر که منجر به فوت یک راننده شد هشداری برای همه مسئولان است که به قوانین وضع شده پایبند و با هماهنگی آن را اجرایی کنند.

علیرضا صلواتی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: در طول سه دهه اخیر در زمینه حمل و نقل بار متولی مشخصی وجود نداشته است که در پی آن دولت و وزارت کشور اقدام به تصویب ایجاد سازمانی با نام حمل و نقل بار و کالا در شهرها کرده است؛ این سازمان باید بر نحوه جابه جایی و حمل و نقل بار و کالا در سطح شهرها و کلان شهرها نظارت داشته باشد و اقدام به شناسایی و ساماندهی ناوبرها همچنین آموزش موارد لازم به رانندگان کند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان ادامه داد: باید بارنامه هایی نیز در این زمینه صادر شود تا بارها دارای هویت باشند و مبدا و مقصد هر بار مشخص شود؛ بارنامه هویت بار است؛ مجاز بودن بار همچنین نحوه ورود به سطح شهر و زمان آن نیز در بارنامه مشخص می شود؛ سرعت انتقال این بار نیز باید در طول مسیر مشخص باشد تا به زیرساخت های شهری آسیبی نزند.
صلواتی خاطرنشان کرد: نهادهای استانی در این زمینه همکاری و همراهی لازم را نداشته اند علاوه بر آن اتحادیه های صنفی نیز در این زمینه ها مقاومت هایی انجام داده اند که منجر به ایجاد هرج و مرج شده است؛ متاسفانه هنگام وقوع حادثه نهادهای ذیربط مسئولیت آ ...

[ مشاهده متن کامل حمل و نقل بار در کلان شهرها متولی مشخصی ندارد ایمنا ]