وزارت صمت تثبیت قیمت ها را در دستور کار قرار دهد

خبرگزاری مجلس شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۷
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس نظارت بر قیمت و توزیع کالاها را مهم ترین راهکار جلوگیری از فشار اقتصادی به مردم در سال 98 دانست و گفت: وزارت صمت تثبیت قیمت ها را در دستور کار قرار دهد.

عبدالله رضیان  در گفت وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت  با بیان اینکه سال ۹۷ برای معیشت مردم سال خوبی نبود گفت: از مردم برای فشار اقتصادی که متحمل شدند عذرخواهی می کنیم.
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بعد از تعطیلات فروردین ۹۷ بحث افزایش قیمت ارز شروع شد، ادامه داد: خروج آمریکا از برجام موضوع افزایش قیمت ارز را تشدید و فضای اقتصادی کشور را با مشکل مواجه کرد.
وی با یادآوری اظهارات رئیس گمرک مبنی بر اینکه سال گذشته نرم تخصیص کالاها بیست روز بود اما در حال حاضر به دلیل مشکلات اقتصادی به ۴۰ روز رسیده است، افزود: فضای ملتهب اقتصادی باعث ایجاد رانت هایی شد به گونه ای که میزان واردات گوشت نسبت به سال های گذشته افزایش یافت و به 6 هزارتن رسید این در حالی است که در توزیع گوشت مشکل داریم.
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: علت مشکلات توزیع سوءاستفاده ها و رانت هایی بود که ایجاد شد و در سال 98 می طلبد نظارت ها جدی گرفته شود.
رضیان تصریح کرد: متاسفانه بر اساس آماری که رئیس سازمان بهزیستی در جلسه فراکسیون مستقلین ارائه کرد تعداد مراجعه کنندگان به دستگاه های حمایتی 20 درصد افزایش یافته در واقع وضعیت معیشتی مردم به نصف کاهش و دو برابر فشار اقتصادی به مردم وارد شد که کوچکتر شدن سفره آنها را به همراه داشت.
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم، یادآور شد: در این رابطه به طبقات ضعیف جامعه مانند کارگران و کشاورزان فشار اقتصادی زیادی وارد شد به گونه ای که اگر ظرفیت معیشتی جامعه تا ۸۰ درصد نرمال و طبیعی بود در حال حاضر به ۶۰ درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه شرایط کشور در سال ۹۸ ...