نصب کدهای QR در تاکسی های مشهد

بنکر شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۸:۵
QR مخفف عبارت کدهای واکنش سریع یا Quick Response Code است. کدهای QR را می توان به کمک تلفن های هوشمند اسکن کرد.

به گزارش بنکر ( Banker )،این کدها می توانند حاوی اطلاعاتی نظیر آدرس اینترنتی، نام، نشانی، تلفن، متن دلخواه یا هر اطلاعات دیگری باشند. برخلاف ارتباطات حوزه ی نزدیک NFC کدهای QR فاقد هرگونه اجزای الکتریکی بوده یا نیازی به فناوری سخت افزاری خاصی ندارند. حال شرکت تابان آتی پرداز هم زمان با راه اندازی خدمات کیف پول در اپلیکیشن تاپ، عملیات نصب کدهای QR را در تاکسی های شهر مشهد شروع کرده و هم اکنون تمامی تاکسی های مشهد در حال تجهیز شدن به این کدها هستند. هم اکنون نیز شهروندان و مسافران در شهر مشهد می توانند با نصب یا به روزرسانی اپلیکیشن تاپ و ورود به بخش کیف پول، نسبت به شارژ کیف پول و پرداخت هزینه های خرد ازجمله هزینه تاکسی و مترو از طریق اسکن بارکدهای نصب شده، اقدام کنند. به همین بهانه با حمیدرضا محمدی، مدیرعامل شرکت تابان آتی پرداز به گفتگو نشستیم که در ادامه می خوانید:
شرکت تابان آتی پرداز از چه زمانی فعالیت های خود را آغاز کرده است:
این شرکت با هدف زمینه سازی برای توسه سریع و چابک حوزه موبایل پیمنت از انتهای سال 96 با سهامداری شرکت تجارت الکترونیک پارسیان (70 درصد) هولدینگ داده پردازی بانک پارسیان (20 درصد) و شرکت پارسیان کیش (10 درصد) تاسیس شده است.
چرا QR را برای ارائه خدمات خود انتخاب کردید؟
چیزی که ما را در پرداخت موبایلی به سمت QR برد وجود مشکلاتی بود که در توسعه NFC عملاً با آن مواجه هستیم. خدمات NFC دودسته است مبتنی بر سیم کارت و مبتنی بر گوشی و بر همین اساس مشکلاتی در توسعه آن وجود دارد. مثلاً سیستم عامل IOS عملاً اجازه نمی دهد که اپلیکیشن هایی غیر از سیستم پرداخت خودش از NFC گوشی استفاده کنند. بنابراین ما ...

سرخط اخبار