وضعیت سرانه بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت

دریافت خبر : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۹
وضعیت سرانه بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت
اقتصاد ایران: سرپرست روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: سرانه بیمه ای بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت، معادل دو درصد از حقوق ماهیانه آنان است که مشمول کسور بازنشستگی نیز می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد هاشمی ضمن توضیح وضعیت بیمه شدگان کارکنان دولت به عنوان یکی از صندوق های پنجگانه سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: این قشر از جامعه شامل پذیرفتن شخصی به خدمت دولت به موجب حکم رسمی در یکی از وزارت خانه ها، شرکتها و یا موسسات دولتی است.
سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین املل سازمان بیمه سلامت ایران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سرانه بیمه در این صندوق در واقع مبلغی است که بر مبنای خدمات مورد تعهد به مشمولین بیمه سلامت برای هر فرد در یک ماه توسط هیئت دولت تعیین و ابلاغ می شود که ممکن است به صورت کامل از طرف بیمه شده و یا بخشی توسط بیمه گزار و دولت پرداخت گردد.
وی با تاکید بر این امر که مشمولین قانون استخدام کشوری که بیمه گزار آنها دولت می باشد و ماهانه نیز سرانه بیمه پرداخت می کنند؛ گفت: بیمه شدگان این صندوق از تاریخ استخدام آزمایشی تحت پوشش بیمه قرار گرفته و حذف آنان از پوشش بیمه درمان بدون دلایل قانونی امکان پذیر نمی باشد.
هاشمی همچنین افزود: حداقل حقوق و دستمزد مشمولان قانون کار در سال ۹۷ مبلغ ۱۱ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۶۹۰ ریال می باشد و در صورتی ...

[ مشاهده متن کامل وضعیت سرانه بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت اکو نیوز ]