ده نمکی: تا ابد می گویم نباید ۵ گل می زدیم!

برترینها شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۸
کارگردان سینمای ایران گفت: اگر خیلی حرف برای گفتن داریم برویم و عربستان را ۱۰ بر صفر شکست بدهیم یا امارات را با اختلاف ببریم.

خبر ورزشی: مسعود ده نمکی در برنامه ای تلویزیونی از برد ۵ بر صفر تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل یمن انتقاد کرد و معتقد بود چرا باید تیم کشوری جنگ زده را به این شکل مغلوب کرد؟ او معتقد بود اگر علی پروین یا امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال کشورمان بودند حتماً از بچه های تیم می خواستند با یمنی ها مدارا کنند! به همین بهانه با او به گفتگو نشستیم.
*فوتبالی ها می گویند شما را چه به تحلیل فوتبال؟
اولاً باید بگویم من فوتبال را از لحاظ فنی تحلیل نکردم، من درباره سیاست گذاری های فوتبال حرف زدم و ایرادم را به مسائل مدیریتی در فدراسیون گرفتم.
*این حق را برای خودتان قائل هستید که درباره فوتبال اظهار نظر کنید؟
چطور فوتبالی ها درباره سینما حرف می زنند؟ چطور در سینما و تلویزیون هنرپیشه می شوند؟ ما حق نداریم درباره مسائل کلی فوتبال حرف بزنیم!
*چه شد که این موضوع را مطرح کردید؟
دلم به حال ملت ستمدیده یمن سوخت. فقط برای همین.
*اما می دانستید که یمنی ها پس از اینکه در گروه ایران قرار گرفتند با پیشنهاد حکومت آل سعود، برنامه های اردویی، سرمربی تیم ملی و بازی های تدارکاتی شان را مهمان عربستانی بودند که دشمن قسم خورده ما در خاورمیانه است؟
چه کسی از این موضوع خبر داشت...؟!
*... همه اهالی فوتبال این مسئله را می دانستند، حتی یمن را تیم «ب عربستان» می نامیدند!
ربطی به هم ندارد. از ماجرای تمرین تیم ملی یمن در عربستان هم مطلع بودم ولی ما با ملت یمن طرفیم نه سربازان عربستانی. ما به یمن ۵ گل زدیم و ملت آن کشور را از این بابت سرافکنده کردیم. اگر خیلی حرف برای گفتن داریم برویم و عربستان را ۱۰ بر صفر شکست بدهیم یا امارات را با اختلاف ببریم.
*ولی ...

سرخط اخبار