«گرمایش زمین» آب گل آلودی که استعمار از آن ماهی می گیرد/ القاء دروغین تولید گاز گلخانه ای از سوی تولید کنندگان نفت

دریافت خبر : چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۶:۳۰
«گرمایش زمین» آب گل آلودی که استعمار از آن ماهی می گیرد/ القاء دروغین تولید گاز گلخانه ای از سوی تولید کنندگان نفت
یک اقلیم شناس گفت: مراکز قدرت جهانی با برجسته نشان دادن نقش دی اکسید کربن در گرمایش زمین از طریق هیات بین الدولی تغییر اقلیم (IPCC) به دنبال دستیابی به اهداف استعماری شان هستند.

گروه اجتماعی خبرگزاری فارس،  موضوع تغییرات اقلیمی و به ویژه گرمایش جهانی از جمله مباحث عمده محیط زیستی است که در دو دهه اخیر توجه بسیاری از محافل علمی و سیاسی جهان را به خود جلب کرده است؛ مجمع اقتصاد جهانی در ژانویه 2016 اعلام کرده است، عدم مقابله با تغییرات اقلیمی وضعیت جهان را در آینده تحت تاثیر قرار خواهد داد. سازمان ملل متحد نیز 24 اکتبر (دوم آبان ماه) هر سال را به عنوان روز جهانی تغییرات اقلیمی تعیین کرده است.
این روز بهانه ای شد تا پای صحبت یوسف قویدل دانشیار اقلیم شناسی دانشگاه تربیت مدرس بنشینیم و نظرات متفاوت وی را درباره تغییرات اقلیمی بشنویم.
فارس: جناب آقای دکتر شما در زمینه تغییر اقلیم تحصیل کرده اید و صاحب نظر هستید موضع گیری ها و گفت و گوی گذشته شما حاکی از این است که در خصوص علت گرمایش زمین متفاوت است و درباره آنچه به عنوان تغییر اقلیم از آن یاد می شود مخالف هستید، لطفا کمی از زمینه شکل گیری این مباحث در سطح جهانی و علت توجه روز افزون به بحث گرمایش زمین بفرمایید.
قویدل: مساله تغییر اقلیم نه تنها یک بحث تخصصی که بحثی فوق تخصصی است که حتی هر اقلیم شناسی ...

[ مشاهده متن کامل «گرمایش زمین» آب گل آلودی که استعمار از آن ماهی می گیرد/ القاء دروغین تولید گاز گلخانه ای از سوی تولید کنندگان نفت فارس نیوز ]