خرازی: نه دوست و نه دشمن دائمی داریم

دریافت خبر : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۹
ساعت 24- دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: باید دکترین پسا برجام را ایجاد کنیم، در سیاست خارجی نه دوست دائمی داریم و نه دشمن دائمی، بلکه فقط منفعت دائمی مهم است.

صادق خرازی در نشستی تحت عنوان «بحران های پیش روی ایران و نقش حاکمیت و نهادهای مدنی و مردم در عبور از آن» که به همت حزب ندای ایرانیان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از منتقدان امروز دولت روحانی هستم. سیاست خارجی ما ادوار مختلف داشته است. دوران بی بحران نداشتیم. در زمان آیت الله هاشمی تا یک قدمی جنگ پیش رفتیم. در دوران دفاع مقدس در چند محور درگیر شدیم. شهیدان زیادی دادیم. ما تنها بودیم و در آن سو همه از صدام حمایت می کردند. در دوران آقای خاتمی هم مخاطرات کمی نداشتیم. ۱۱ سپتامبر را هم از سر گذراندیم. دوران هشت سالی که من آن را جمود می دانم و روزی روشن می شود دوران ننگینی بوده است، باز هم از بسیاری از مشکلات عبور کردیم. فصل هفتم منشور حقوق ملل را برایمان به ارمغان آوردند. الان یک تحریم ساده شده و آقایان روحیه شان را از دست داده اند.
وی ادامه داد:روسیه دارد مولفه های جدیدی در منطقه دنبال می کند، تمام پایگاه هایی که پس از جماهیر شوروی از دست داد را دارد پس می گیرد.
خرازی گفت: از دوره هخامنشی تا الان مطالعه کنید یکی از قدرت های مهم منطقه شدیم. در سوریه، لبنان، دمشق، از جمله هند تا مدیترانه ...

[ مشاهده متن کامل خرازی: نه دوست و نه دشمن دائمی داریم ساعت 24 ]

آخرین اخبار سیاسی