دولت ماهاتیر و اصلاحات در بزرگترین سازمان اسلامی مالزی

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
دولت ماهاتیر و اصلاحات در بزرگترین سازمان اسلامی مالزی
کوالالامپور- ایرنا- دولت جدید ماهاتیر محمد درصدد است در بزرگترین سازمان اسلامی این کشور تحت عنوان 'سازمان توسعه اسلامی'(جاکیم) و دارای اختیارات گسترده در امور مذهبی، اصلاحاتی را انجام دهد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، دولت جدید مالزی قصد دارد بودجه و برنامه های سازمان توسعه اسلامی (جاکیم) را مورد بررسی موشکافانه قرار دهد.
روزنامه استریت تایمز چاپ سنگاپور در این زمینه نوشت: ناظران معتقدند دولت جدید مالزی باید درمورد فعالیت ها، اقدامات و بودجه این سازمان نیز مانند سایر سازمان های مهم این کشور تجدید نظر کند.
سازمان توسعه اسلامی معلمان مذهبی را برای فعالیت در موسسات اسلامی و مساجد آموزش می دهد، خطبه های نماز جمعه هر هفته را در مساجد تهیه می کند، گواهینامه غذای حلال صادر کرده و قوانین اسلامی در حوزه خانواده را در 13 ایالت و سه قلمرو فدرال ارائه می دهد.
دولت نجیب رزاق نخست وزیر سابق مالزی به جاکیم و واحد وابسته به آن گروه اسلامی فدرال (جاوی) در سال 2018 بودجه 1.03 میلیارد رینگیتی( 348 میلیون دلار) اختصاص داد که این رقم با افزایش 8.8 درصدی نسبت به سال گذشته روبه رو بوده است.
'آسیراف واجدی دو سوکی'(Asyraf Wajdi Dusuki) معاو وزیر در امور مذهبی مالزی درسال 2015 در پاسخ به منتقدان که بودجه سالانه جاکیم را بسیار زیاد می دانستند اعلام کرد: این سازمان وظیفه دیگری نیز تحت عنوان ...

[ مشاهده متن کامل دولت ماهاتیر و اصلاحات در بزرگترین سازمان اسلامی مالزی ایرنا ]