گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از مغولستان| برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی آسیا در سردترین پایتخت جهان

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰:۳۸
درحالی قرار است مسابقات کشتی زیر ۲۳ سال آسیا در مغولستان برگزار شود که این کشور دارای نکات قابل توجهی است که خواندن آن خالی از لطف نیست.

- اخبار ورزشی -
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از مغولستان، اولان باتور پایتخت مغولستان است که بیش از نیمی از جمعیت این کشور در این شهر قرار دارد. معنی نام این شهر در زبان مغولی «قهرمان سرخ» است. شهری که میانگین دمایش در سال منفی است و برای همین عنوان سردترین پایتخت جهان را از آن خود کرده است.
این شهر در حالی میزبانی مسابقات کشتی قهرمانی زیر ٢٣ سال آسیا را برعهده گرفته است که پیش از این و در سال های قبل میزبانی مسابقات جهانی در رده نوجوانان را به نحو مطلوبی عهده دار بوده و نمره قابل قبولی را کسب کرده است.
مغولستان کشوری است به وسعت تقریبی ایران که تنها با دو کشور چین و روسیه مرز مشترک دارد و راهی به دریا ندارد، همین امر باعث شده که این کشور پهناور دارای آب و هوای سردی در همه ایام سال داشته باشد.با وجودی که نوزدهمین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت است اما کم تراکم ترین کشور جهان از نظر جمعیت به شمار می آید. مغولستان هم چنین پس از قزاقستان دومین کشور بزرگ محصور در خشکی در جهان است.
این کشور پس از آن که به طور فزاینده تحت نفوذ شوروی قرار گرفت، در سال 1924 جمهوری خلق مغولستان شکل گرفت و سیاستمداران آن دنباله روی سیاست های شوروی شدند. پس از فروپاشی نظام های کمونیستی در اروپای شرقی که در اواخر 1989 روی داد، مغولستان نیز در اوایل سال 1990 شاهد یک انقلاب دموکراتیک در داخل کشور بود که باعث تشکیل نظام چندحزبی و تنظیم یک قانون اساسی در سال 1992 شده و این کشور را به سوی اقتصاد بازار آزاد سوق داد.
اما از نکات قابل توجه در این کشور این است که با وجود اینکه این کشور در بین دو حکومت کمونیستی(شوروی سابق و چین) قرار دارد اما فرمان ...