خصوصی سازی؛ سیاه ترین نگاه ممکن به آموزش و پرورش است

خبرگزاری مجلس شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۳:۴۴
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با انتقاد از لحاظ خرید خدمات آموزشی در بودجه سال 98، خصوصی سازی را سیاه ترین نگاه ممکن به آموزش و پرورش توصیف و تصریح کرد: سخنان رئیس جمهور درباره اختصاص 4 میلیون تومان به هر دانش آموز خلاف واقع است.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با بیان اینکه خصوصی سازی آموزش و پرورش سیاه ترین نگاه ممکن به این حوزه است، گفت: آموزش و پرورش در اصل 3، 30 و 43 قانون اساسی به عنوان نهادی حاکمیتی شناخته شده است و آموزش و پرورش امروز باید رایگان در اختیار همه ملت ایران باشد.
خرید خدمات آموزشی حرکتی که سال ها قبل با شکست مواجه شد
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خرید خدمات آموزشی حرکتی است که سال ها قبل آغاز و با شکست مواجه شد، گفت: اینکه دولت در بودجه سال 98 مکلف به خرید خدمات آموزشی 10 درصد از دانش آموزان شود، خطرناک ترین تصمیمی است که برای آموزش و پرورش می توان اتخاذ کرد.
وی با بیان اینکه رکن رکین استراتژی امنیت در آینده، نیروی انسانی بصیر و آگاه است نه نیروهای نظامی، افزود: چطور ممکن است در جمهوری اسلامی ایران پول این کشور را برای نیروی انسانی داخلی هزینه نکنیم، پس کجا باید این پول هزینه شود.
آموزش و پرورش اولویت دولت ها نیست
در بحث خرید خدمات آموزشی می خواهند برون سپاری صورت گیرد تا معلم را با حقوق ماهانه 700 هزار تومان راهی کلاس های درس کنند
حاجی بابایی با یادآوری اینکه عدم سرمایه گذاری در آموزش و پرورش موجب صرف هزینه های اضافی برای آسیب های اجتماعی و اعتیاد می شود، افزود: با وجود تأکیدات رهبری متأسفانه اولویت دولت ها به هیچ وجه آموزش و پرورش نیست.
وی اضافه کرد: در بحث خرید خدمات آموزشی می خواهند برون سپاری صورت گیرد تا معلم را با حقوق ماهانه 700 هزار تومان راهی کلاس های درس کنند؛ در این شرایط معلم شأن و اعتباری برای دانش آموز خود سر کلاس دارد.
این ...

سرخط اخبار