این ایران نیست که باید مورد سوال قرار بگیرد/رهبری از روحانی حمایت می کنند

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۷:۵۶
این ایران نیست که باید مورد سوال قرار بگیرد/رهبری از روحانی حمایت می کنند
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در پاسخ به اینکه آیا صبر ایرانی ها برای باقی ماندن در توافق هسته ای برجام رو به پایان است، گفت: تاکنون ایران صبوری به خرج داده و همچنان در توافق باقی مانده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شورای راهبردی روابط خارجی، «سیدکمال خرازی»، رییس شورای راهبردی روابط خارجی در مصاحبه ای که با شبکه خبری فرانس 24 داشت، از تعلل اروپایی ها انتقاد کرد و گفت: ایران نیست که باید مورد سوال قرار گیرد، زیرا همچنان طرف این توافق است. دیگران هستند که باید پاسخ دهند چرا تعلل می کنند.
وی در همین حال، در پاسخ به سوالی درباره روابط ایران و عربستان نیز تصریح کرد: قطعا ما علاقمند به نشستن بر سر میز مذاکره با عربستان سعودی و دیگران برای حصول وضعیت بهتری برای خاورمیانه هستیم، چرا که وضعیت بسیار شکننده است و قطعا مذاکره این دو کشور می تواند به بهبود شرایط منجر شود.
آنچه در پی می آید، متن کامل این گفتگوست.
پرسش: با توجه به دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران و اظهارات مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که گفته است که اگر ایرانی ها می خواهند گرسنه نمانند باید به حرف آمریکا گوش کنند؛ تصمیم شما چیست؟ آیا می خواهید به میز مذاکره برگردید یا همان طور که قبلا تهدید کرده بودید از این توافق هسته ای خارج شوید؟
در واقع خروج آمریکا از این توافق از سوی همگان از جمله ...

[ مشاهده متن کامل این ایران نیست که باید مورد سوال قرار بگیرد/رهبری از روحانی حمایت می کنند شبستان ]