حضور نیروهای نظامی مالزی درعربستان بازنگری می شود

دریافت خبر : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۸
حضور نیروهای نظامی مالزی درعربستان بازنگری می شود
کوالالامپور- ایرنا- منابع خبری به نقل ازوزیر دفاع مالزی گزارش دادند: دولت جدید ماهاتیر محمد حضور نظامیان مالزی در عربستان را مورد بررسی مجدد قرار می دهد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی مالزی ' برناما' 'محمد سبو' وزیر دفاع این کشور روز چهارشنبه در اظهاراتی گفت: دولت پاکاتان هاراپان (ائتلاف امید به رهبری ماهاتیر محمد) موضوع حضور نیروهای نظامی مالزی در عربستان را که توسط دولت قبل به این کشور اعزام شدند بازبینی خواهد کرد.
نظامیان مالزیایی در دوره نجیب رزاق نخست وزیر پیشین مالزی و رهبر حزب باریسان نشنال 'جبهه ملی ' در ریاض حضور یافتند و هشام الدین حسین وزیر دفاع وی به نگرانی های سازمان ملل در مورد ورود نیروهای مالزی به جنگ یمن پاسخ نداد و اظهار کرد سربازان مالزیایی صرفا برای تخلیه اتباع مالزی از این کشور و اهداف انسان دوستانه درآنجا فعالیت دارند.
سبو وزیر دفاع مالزی گفت که حضور نیروهای نظامی مالزی در عربستان سعودی ، کوالالامپور را به طور غیرمستقیم به منازعه خاورمیانه مرتبط کرده است.
وی افزود: این درحالی است که مالزی هرگز در هیچ حمله ای علیه یمن به عنوان یک کشور اسلامی دخالت نکرده است.
وی تاکید کرد: کوالالامپور همواره سیاست بیطرفی را در سیاست خارجی خود به کار بسته و از هیچ یک از ایدئولوژی های سیاسی یا قدرت های بزرگ جهان طرفداری نکرده ...

[ مشاهده متن کامل حضور نیروهای نظامی مالزی درعربستان بازنگری می شود ایرنا ]