توافق پنهان و غیرقانونی ترامپ با سعودی ها با چه واکنش هایی روبرو بوده است؟

دریافت خبر : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶
توافق پنهان و غیرقانونی ترامپ با سعودی ها با چه واکنش هایی روبرو بوده است؟
ایرنا نوشت: توافق پنهانی و غیرقانونی میان کاخ سفید و دربار سعودی برای انتقال فناوری های حساس هسته ای به ریاض موج گسترده ای از انتقادات علیه رئیس جمهوری آمریکا به راه انداخته و دموکرات ها را به انجام تحقیقات مفصل تر واداشته است.

روابط دربار عربستان سعودی با کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» جهشی فراتر از تصور یافت. با نگاهی به تحولات نمی توان به درستی دریافت که آیا ریاض به سیاست های حمایتی واشنگتن نیازمند است یا اینکه دلارهای نفتی عربستان سعودی، ساکنان کاخ سفید را به دلالانی تبدیل کرده است که برای کسب منافع مادی هر کاری را انجام می دهد. شرایط به گونه ای شده است که واشنگتن در حال پشت کردن به همه ارزش های به اصطلاح مترقی و مدرن خود است.
نوع واکنش های واشنگتن به حوادث پس از قتل «جمال خاشقچی» در کنسولگری عربستان در ترکیه و تجاوز همه جانبه و کشتار ائتلاف سعودی در یمن نمونه ای از استانداردهای دوگانه کاخ سفید در قبال مسائل حقوق بشری و ارزش های مورد ادعای آمریکایی ها است.
ریاکاری های ترامپ
به نظر می رسد پس از اتخاذ سیاست دوگانه و پرتناقض ایالات متحده و چشم پوشی از تحرکات هسته ای صهیونیست ها و زرادخانه سلاح های اتمی آن ها، دولت ترامپ اکنون پا را فراتر نهاده است و به صورت پنهانی شرایط را برای اعطای توانایی هسته ای حساس به ریاض فراهم کرده است. چندی قبل «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی با صراحت از ...

[ مشاهده متن کامل توافق پنهان و غیرقانونی ترامپ با سعودی ها با چه واکنش هایی روبرو بوده است؟ خبر آنلاین ]

آخرین اخبار خبر آنلاین