آیت الله مکارم شیرازی: به نام علم مردم را به سوی بندباری می کشانند

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱
آیت الله مکارم شیرازی: به نام علم مردم را به سوی بندباری می کشانند
ایسنا نوشت: آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه امروز در شرایط بسیار حساسی قرار داریم، گفت: علم و دانشی که وسیله و ابزار نجات مردم است، گاهی سبب بدبختی جوامع و ملت ها را فراهم می کند؛ امروز به نام علم و دانش مردم را به سوی جهل، بی بندوباری و آلودگی می برند.

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار مسؤولان و دست اندرکاران بنیاد فرهنگی امام محمد باقر(ع) اصفهان، با اشاره به اهمیت مقوله علم و دانش در دین مبین اسلام، اظهار کرد: یکی از امتیازات دین مبین اسلام و به تعبیر بنده معجزات حضرت رسول(ص) این بود که در محیط جاهلیت ظاهر شد و بیشترین طرفدار علم بود.
این مرجع تقلید با اشاره به روایتی از حضرت امام صادق(ع) در خصوص اهمیت علم، یادآور شد: حضرت در این روایت می فرمایند زمانی که قیامت برپا می شود در یک طرف کفه سنجش تمام خون های شهیدان و در کفه دیگر مرکب مداد و قلم علما قرار داده می شود و مرکب قلم دانشمندان و علما برتری پیدا می کند.
وی اضافه کرد: اسلام به مقوله شهید و شهادت اهمیت فوق العاده ای می دهد و شهدا نزد خدای متعال از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، با این وجود اهمیت قلم و مداد علما بر خون شهیدان برتری دارد.
 مکارم شیرازی ادامه داد: اگر قلم علما و دانشمندان نباشد، خون شهیدان هم پایمال می شود، اگر خطبه ها، نوشته ها و کتب علما نبود، خون شهدای کربلا هم به فراموشی سپرده می شد؛ ما خرسندیم مذهبی داریم که اینچنین به علم و دانش اهمیت می دهد و برای آن این ...

[ مشاهده متن کامل آیت الله مکارم شیرازی: به نام علم مردم را به سوی بندباری می کشانند خبر آنلاین ]