وزارت ورزش: هیچ فدراسیونی نباید رئیس دوتابعیتی داشته باشد

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: هیچ فدراسیونی نمی تواند رئیس دو تابعیتی داشته باشد و هفته آینده درباره یک رئیس فدراسیون تصمیم گیری خواهیم کرد.

به گزارش مشرق ، محمدرضا داورزنی ، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه امضای سند همکاری فدراسیون دوومیدانی با حامی مالی گفت: یکی از وظایف فدراسیون ها استفاده از اسپانسرها است و رشته های المپیکی و پایه باید شرایطی را فراهم کنند تا بنگاه های اقتصادی ورود کنند.
داورزنی تصریح کرد: حضور قهرمانان ملی در رشته های المپیکی باعث توجه مردم به این رشته ها شده است و قطعا همین میزان استقبال پخش تلویزیونی این رشته ها را نیز به همراه دارد در این شرایط بنگاه های اقتصادی ترغیب به سرمایه گذاری در رشته های المپیکی می شوند تا از طریق علایق مردم برند خود را گسترش و درآمد بیشتری داشته باشند. طبیعتا با افزایش درآمد به رشته هایی که حامی مالی آنها بودند کمک بیشتری نیز خواهند کرد.
بیشتر بخوانید:
وی تاکید کرد: خیلی از رشته های المپیکی ما بدون حضور حامیان مالی نمی توانند به اهداف خود برسند بر همین مبنا بسیاری از فدراسیون ها از جمله فدراسیون دو و میدانی به دنبال حضور بنگاه های اقتصادی در کنار خود بودند و امروز نیز شاهد امضای قرارداد 4 ساله فدراسیون دوومیدانی با حامی مالی بودیم که می تواند بسیاری از دغدغه ها و مشکلات مالی این فدراسیون را برطرف کند.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان درخصوص مشکلات مالی فدراسیون ها عنوان کرد: موضوع مالیات بحث فراگیر همه فدراسیون هاست. از منظر قانون همه فدراسیون ها موظف هستند مالیات حقوق و مالیات تکلیفی خود را پرداخت کنند اما اتفاقی که این روزها افتاده است مالیات بر عملکرد سال های 91 تا 95 فدراسیون ها بوده است. فدراسیون های ورزشی با این تصور که از پرداخت مالیات ...

سرخط اخبار