وزیر بهداشت: بازداشت برخی افراد متخلف در سازمان غذا و دارو

عصر ایران سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۶

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی افراد که در سازمان غذا و دارو با شرکت های متخلف همراهی کردند، بازداشت شده و در حال بازجویی هستند و اعترافاتی نیز کردند. مصمم هستیم که سازمان غذا و دارو را در نهایت پاکیزگی برای خدمت به مردم آماده کنیم.
به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، سعید نمکی روز سه شنبه در سومین جلسه هیأت امنای مؤسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت در جمع خبرنگاران افزود: حدود چهار ماه است که گروه هایی به صورت چراغ خاموش در زمینه ارزهایی که توسط شرکت های واردکننده تجهیزات پزشکی گرفته شده است، کار می کنند. در زمینه اینکه این ارزها کجا مصرف شده و چه کسانی دریافت کرده اند، عده ای تخلفاتی داشتند که در حال رسیدگی هستیم و با این موارد برخورد قانونی می کنیم.
وی ادامه داد: داروهای تاریخ مصرف گذشته در برخی موارد وارد شده است. با این موضوع ها برخورد می کنیم. همچنین با ۲ میلیون یورو ارز دریافتی، به جای استنت قلب، کابل برق وارد شده است. مواردی نیز وجود دارد که با دریافت ارز دولتی، تجهیزات وارد شده و به بخش خصوصی منتقل شده است. در تجهیزات پزشکی سامانه به روزی ایجاد می کنیم تا مشاهده شود چه کسی ارز دریافت و چه چیزی وارد کرده است. درباره دارو نیز ثبت و ضبط درست نبوده است. این قول را می دهم که برای حمایت از بیت المال از هیچ کاری کوتاهی نمی کنیم.
رسانه ها برای مبارزه با فساد به وزارت بهداشت کمک کنند
نمکی بیان کرد: رسانه ها باید در مسیر مبارزه با فساد به وزارت بهداشت کمک کنند، زیرا یکی از مشکلات ما این است افرادی که سال ها سوءاستفاده می کردند، ارتباطات رسانه ای دارند و در زمینه مبارزه با فساد، بزرگترین اهرم ما رسانه های پاکیزه ...

سرخط اخبار