عفو بین الملل: اخراج اجباری پناهجویان افغان از اروپا متوقف شود

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۶
عفو بین الملل: اخراج اجباری پناهجویان افغان از اروپا متوقف شود
سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که وضعیت امنیتی افغانستان مناسب نیست بازگشت پناهجویان افغان نیست، کشورهای اروپایی بویژه آلمان از اخراج اجباری پناهجویان افغان خودداری کند.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، در سالهای اخیر روند اخراج پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی بویژه آلمان به صورت بی سابقه افزایش یافته است.
اخراج اجباری پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی در حالی افزایش یافته است که سال جاری خونین ترین سال برای تلفات غیرنظامیان در افغانستان اعلام شده است.
سازمان عفو بین الملل در گزارشی تصریح کرد که وضعیت امنیتی افغانستان برای اخراج پناهجویان از کشورهای اروپایی مناسب نیست و این کشورها از اخراج پناهجویان خودداری کنند.
این سازمان از سیاست های دولت آلمان درباره تشدید روند اخراج پناهجویان افغان از این کشور نیز انتقاد کرده است.
سازمان عفو بین الملل تاکید کرد که اخراج اجباری پناهجویان افغان به افغانستان نقض حقوق بشر محسوب می شود و باید از این اقدام ممانعت صورت گیرد.
در پی تشدید ناامنی ها در افغانستان در چند سال اخیر هزاران پناهجوی افغان راهی اروپا شدند که بیشتر آنها نیز در آلمان درخواست پناهندگی داده اند.
میزان پذیرش پناهندگی پناهجویان افغان در سالهای اخیر در حالی به شدت کاهش یافته که سازمان ملل سال گذشته این کشور را به دلیل تشدید ناامنی ها در ...

[ مشاهده متن کامل عفو بین الملل: اخراج اجباری پناهجویان افغان از اروپا متوقف شود نسیم آنلاین ]