مصاحبه اینفانتینو از ۹۰ به خاطر این سوال لغو شد

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰:۲۸
مصاحبه اینفانتینو از ۹۰ به خاطر این سوال لغو شد
رییس فیفا در گفت و گویی با عادل فردوسی پور در خصوص تعلیق فوتبال ایران سخنان مهمی را به زبان آورد که اجازه پخش نگرفته است.

به گزارش مشرق ، تعلیق فوتبال ایران ؛ زلزله ای ترسناک که بعد از جام جهانی ۲۰۰۶ بر سر فوتبال ایران آوار شد و تبعات زیادی برای فوتبال ما داشت. درست بعد از جام جهانی آلمان با تصمیم محمد علی آبادی، رییس وقت سازمان تربیت بدنی محمد دادکان از کار برکنار شد و همین دلیلی شد که فیفا به علت دخالت نهاد دولتی در تصمیمات فوتبال، ایران را تعلیق کرد.
اتفاقی که باعث شد کمیته ای به عنوان کمیته انتقال با ریاست کیومرث هاشمی روی کار آید و با تدوین اساسنامه ای مستقل و تصویب آن توسط هیئت دولت فوتبال ایران را از تعلیق نجات دهد. حالا دوباره تاریخ در حال تکرار است؛ با تصویب و اجرای قانون منع فعالیت بازنشستگان در ارگان های دولتی، فشارها برای برکناری تاج و معاونین وی افزایش یافته است. موضوعی که باعث شد کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار بیانیه آن را محکوم و دولت ایران را از دخالت در امور جاری این ورزش منع کند و فدراسیون فوتبال را به عنوان نهادی غیر دولتی به رسمیت بشناسد.
در این میان اینفانتینو، رییس فیفا که برای تماشای فینال لیگ قهرمانان آسیا به ایران سفر کرده بود گفت و گویی مهم حول محور اتفاقا ...

[ مشاهده متن کامل مصاحبه اینفانتینو از ۹۰ به خاطر این سوال لغو شد مشرق نیوز ]