نخستین پیست حرفه ای دوچرخه کشور در شیراز احداث می شود

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
نخستین پیست حرفه ای دوچرخه کشور در شیراز احداث می شود
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد که نخستین پیست حرفه ای دوچرخه سواری کشور در باغ جنت این کلانشهر تا پایان امسال راه اندازی می شود.

به گزارش ایسنا ، مجتبی زوربخش سه شنبه ۲۱ بهمن در یک کنفرانس خبری بیان کرد: جلساتی با شهردار منطقه چهار و هیئت دوچرخه سواری برگزار و طی آن تمام ساز و کارهای احداث یک پیست حرفه ای دوچرخه سواری بررسی شده و در حال تلاشیم که تا قبل از ایام نوروز ۹۸ این مهم راه اندازی و قابل استفاده برای دوچرخه سواران شود.
وی همچنین با اشاره به سهم یک درصدی کلان شهر شیراز در استفاده از دوچرخه در سیستم حمل و نقل عمومی، خاطرنشان کرد: در حالی سهم شیراز یک درصد است که در تکلیف شهرداری کلانشهرها، استفاده ۶ درصدی در سبد سفرهای درون شهری از دوچرخه پیش بینی شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز ادامه داد: طی تحقیقات به عمل آمده حاصل از بازنگری طرح جامع حمل و نقل و ترافیک توسط دانشگاه شیراز، راه اندازی پیست دوچرخه سواری به طول ۲۲ کیلومتر در فاز یک نقاط پرتردد و عموماً دارای ایستگاه مترو در دستور کار قرار گرفت.
زوربخش اضافه کرد: فاز نخست پیست دوچرخه سواری به عنوان خطوط مکمل تغذیه رسان مترو از ایستگاه نمازی به سمت ملاصدرا، ملاصدرا به سمت رحمت آباد و قصر دشت، قصر دشت به سمت باغ عفیف آباد و باغ عفیف ...

[ مشاهده متن کامل نخستین پیست حرفه ای دوچرخه کشور در شیراز احداث می شود ایسنا ]