نادیده گرفتن نیمی از دانش آموزان و کارمندان زن با حذف "دفتر امور زنان" آموزش وپرورش

خبرگزاری تسنیم یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰:۳۱
تغییرات ساختاری در ستاد آموزش وپرورش به دفتر امور زنان می رسد؛ تصمیمی که با واکنش های مختلف مواجه شده، برخی این تصمیم را یک گام رو به عقب می دانند که به تضعیف جایگاه زنان منجر می شود و برخی معتقدند برنامه های این دفتر جنبه نمایشی دارد.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ موج تغییرات در ستاد آموزش وپرورش به جریان افتاده و این تغییرات صرفا به ادغام مرکز روابط عمومی و حوزه وزارتی و ایجاد مرکز جدید جدید امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی و انتصاب امیرعلی نعمت اللهی در راس آن خلاصه نمی شود.
علاوه بر دو انتصاب جدید در آموزش وپرورش حضور حجت الاسلام علی ذوعلم در ریاست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و حجت الاسلام تیمور علی عسگری در معاونت حقوقی و پارلمانی زمزمه هایی از حذف دفتر امور زنان به گوش می رسد.
هر چند که مسئولان آموزش وپرورش این ادغام ها و تغییرات ساختاری را گامی در جهت چابک سازی ستاد و برآیند چند ماه جلسات کارشناسی می دانند اما این تصمیمات به ویژه حذف دفتر امور زنان با واکنش های مختلفی همراه شده است.
حذف دفتر زنان در دو نگرش موافق و مخالف
در ماجرای حذف دفتر امور زنان از ساختار جدید آموزش وپرورش دو دیدگاه غالب وجود دارد؛ دیدگاه نخست که بر اهمیت وجود این دفتر در ساختار آموزش وپرورش تاکید دارد و معتقد است با توجه به اینکه نیمی از کارمندان آموزش وپرورش، زن و بخش زیادی از دانش آموزان دختر هستند، وجود این دفتر نه تنها یک ضرورت است بلکه باید برای تقویت آن تلاش کرد هم کرد و البته با توجه به شعارهای رئیس جمهور مبنی بر اختصاص 30 درصد پست های مدیریتی به زنان، این اقدام آموزش وپرورش می تواند تأمل برانگیز باشد.
همچنین باید به این ابهامات پاسخ داد که آیا حذف این دفتر از ساختار آموزش وپرورش به نادیده گرفتن زنان و دختران دانش آموز منجر خواهد شد یا خیر و اساساً با توجه به اینکه بیشترین حجم از جامعه مخاطبان زن مربوط به وزارت آموزش ...

سرخط اخبار