تخلف اساسنامه ای کفاشیان در فدراسیون فوتبال + سند

نسیم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
علی کفاشیان از کمیته فوتسال استعفا کرده اما حاضر به رفتن از سازمان لیگ نیست. او این سازمان را مستقل از فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال می داند و حتی رای انضباطی هم صادر می کند.

به گزارش ایسنا، استقلال فوتسال از فدراسیون فوتبال، رویای دیرینه ای است که اهالی این رشته سال هاست در سر می پرورانند اما نه تنها این خواسته محقق نشده، بلکه فوتسالی ها بیش از پیش از بدنه مدیریتی آن فاصله گرفته اند. اجرای قانون بازنشستگی در فدراسیون فوتبال موجب تغییر و تحولات اساسی در کمیته فوتسال شد و علی کفاشیان از ریاست کمیته فوتسال و عباس ترابیان از ریاست کمیته فنی استعفا کردند اما همیشه راه حلی برای دور زدن قانون وجود دارد. کفاشیان ریاست سازمان لیگ فوتسال را رها نکرده و معتقد است این سازمان به عنوان نهادی کاملا خصوصی ثبت شده و هیچ ارتباطی با فدراسیون فوتبال ندارد. حتی داود پرهیزگار سرپرست کمیته فوتسال چندی پیش در گفت وگو با ایسنا اعلام کرد اتفاقات لیگ، ارتباطی با او ندارد و تنها درباره تیم ملی می تواند اظهار نظر کند!
به نظر می رسد بازنشسته های کمیته فوتسال از جمله علی کفاشیان و کاظم سلیمانی برای از دست ندادن پست های خود، موضوع استقلال سازمان لیگ را مطرح کرده اند؛ استقلالی که سودی برای فوتسال نداشته و حتی باعث شده جزیره ای خود مختار برای اعضای این سازمان ایجاد کند تا آن ها فارغ از تمام محدودیت هایی که قانون مشخص کرده، بار سنگین پاسخگویی را نیز از دوش خود بردارند.
در ادامه به بررسی دو مورد از تخلف اساسنامه ای و آیین نامه ای علی کفاشیان به عنوان رئیس و کاظم سلیمانی به عنوان دبیر سازمان لیگ اشاره می کنیم:
۱- کفاشیان، رئیس سازمان لیگ نیست
رئیس مستعفی کمیته فوتسال که این روزها برای تماشای مسابقات تیم ملی فوتبال در امارات به سر می برد اصرار دارد که رئیس سازمان لیگ است اما اساسنامه این سازمان چیز دیگری می گوید. بند ...

سرخط اخبار