چگونه از آلرژی پیشگیری کنیم؟

دریافت خبر : پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۹
چگونه از آلرژی پیشگیری کنیم؟
سیستم ایمنی بدن، ساختار عجیب و پیچیده ای دارد. این سیستم در اغلب مواقع اگر ضعیف شود، فرد مستعد ابتلا به بیماری های مختلف می شود اما شاید برای شما هم عجیب باشد که سیستم دفاعی بدن گاهی تمایل دارد حتی در مواقعی که قوی و بسیار هوشیار هم است، با ابتلا به بیماری هایی همچون رینیت آلرژیک بیمار شود. آلرژی بیماری شایعی است.

به گزارش جهان نیوز به نقل از جام جم، آنچنان که حدود 40 درصد مردم رینیت آلرژیک دارند و 10 درصد به آسم مبتلا هستند که اگر بر این آمار تعداد مبتلایان به آلرژی های غذایی و پوستی نیز افزوده شو د، تعداد مبتلایان به این نوع بیماری افزایش می یابد. با هدف آگاهی از راه های پیشگیری و مراقبت از ابتلا به آلرژی با دکتر علیرضا اسلامی نژاد، فوق تخصص ریه درباره دلایل ابتلا و شیوع آلرژی ها گفت وگو کرده ایم.
اگر به صورت مداوم با علائمی همچون آبریزش بینی، گرفتگی بینی، عطسه های مکرر، خارش بینی و چشم، قرمزی، تورم، اشک ریزی و حساسیت به نور، احساس کمبود هوا و تنفس همراه با صدای خس خس، خستگی و عصبی شدن بر اثر تجربه این حالت ها مواجه هستید، لازم است حتما به پزشک مراجعه کنید. چون شما مبتلا به آلرژی هستید و لازم است یک پزشک متخصص با شناسایی نوع آلرژی درمان را آغاز کند.
توجه داشته باشید مراجعه به پزشک و مصرف داروی متناسب با آن به معنای بهبود کامل و رفع حساسیت نیست. بررسی ها نشان می دهد آلرژی ها هیچ گاه خوب و ریشه کن نمی شوند و با کمک دارو و برخی اقدامات تنها قابل کنترل هستند. زیرا ژن ها و عوامل محیطی به ...

[ مشاهده متن کامل چگونه از آلرژی پیشگیری کنیم؟ جهان نیوز ]