برای ساشا شفر پول هست، برای VAR نیست!

آی اسپورت یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵

آی اسپورت - فوتبال آن جا کثیف و مشمئزکننده جلوه می کند که پسر سرمربی استقلال بی هیچ مدرک مربیگری برای هر فصل 100 هزار دلار از فوتبال ایران پول می گیرد و صدایی از کسی در نمی آید اما آن جا که پای خرید لوازمی که امروز لازمه بازی های فوتبال است، به میان می آید تا کمتر شاهد دعواها و اعتراض های بی اساس و تهمت ها به داوران باشیم، همه کنار می کشند. در فوتبالی که تیم های پرهوادارش بخش اعظمی از سرمایه های خود را از راه های دولتی تامین می کنند که یکی از همین منابع فدراسیون فوتبال است، بی آنکه اهم و فی الاهم شود، توجهی به تامین چنین ادواتی نمی شود، درحالی کاهش بخش اندکی از درآمدهای تبلیغاتی که از کاسه سازمان لیگ به کیسه باشگاه ها ریخته می شود، می تواند تامین کننده نیازهای ضروری تر فوتبال ایران از جمله همین سیستم وی.ای. آر باشد.
چرا نباید فدراسیون فوتبال را مقصر در عقد قرارداد باشگاه استقلال با ساشا شفر ندانست؟ فدراسیونی که بدون در نظر گرفتن وجاهت فنی پسر سرمربی سابق استقلال اجازه داده با این باشگاه قرارداد منعقد کند تا به سادگی بخشی از بودجه باشگاه استقلال که به نوعی از منابع همان فدراسیون و زیر مجموعه اش سازمان لیگ هم تامین می شود، مصروف اموری غیر ضروری شود.
اهمال ها در فوتبال ایران در واقع از همین نقطه نشات می گیرد. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و آنها که به جای سخت گیری های اصولی عرصه را برای ورود افراد غیرموجه به باشگاه های پر طرفدار باز می گذارند تا هم ضررهای مالی بزرگ بر آنها تحمیل شود و هم از لحاظ فنی فوتبال ایران درجا بزند.
یادمان می آید ابتدای لیگ هجدهم و بعد از پایان جام جهانی بارها توصیه شد که فوتبال ایران به دلایل فنی به ...

سرخط اخبار