سرطان: علائم، تشخیص و درمان

زومیت شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۰
با پیشرفت روزافزون تکنولوژی پزشکی، بیماری سرطان در آینده ی نه چندان دور به طور کامل درمان خواهد شد. در این مطلب با انواع سرطان ها، روش های جدید درمان سرطان و دلایل ایجاد سرطان آشنا خواهید شد.

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که سرطان یک بیماری است در حالیکه سرطان نوعی از بیماری است که با تغییر در ساختار طبیعی یک سلول به وجود می آید. بدن انسان از متشکل از میلیون ها سلول است که باعث ایجاد بافت هایی مانند ماهیچه ها، استخوان و پوست می شود. سلول ها به طور منظم و کنترل شده تکثیر می شوند که این کار منجر به رشد و ترمیم بافت های بدن می شود. اما رشد غیر عادی و بیش از حد سلول های غیرطبیعی ، تومور نامیده می شود که می تواند خوش خیم یا بدخیم باشد.
به گفته ی سازمان بهداشت جهانی، حدود ۳۰ درصد تمام موارد سرطان ها قابل پیشگیری هستند. برآورد شده است که تنها ۵ الی ۱۰ درصد تمام سرطان ها به نقص ژن ارثی مربوط هستند و بقیه ی سرطان ها به آلاینده های زیست محیطی، عفونت ها و انتخاب شیوه ی زندگی مانند، سیگار کشیدن، رژیم غذایی نامناسب و نداشتن فعالیت فیزیکی مربوط می شود. بزرگ ترین عامل خطر ایجاد سرطان در سطح جهان که قابل پیشگیری است سیگار کشیدن و استعمال تنباکو است. سلول های سرطانی، سلول هایی غیرطبیعی هستند که به سرعت تولید مثل می کنند و توانایی شان را برای کپی شدن و رشد، حفظ می کنند. نتیجه ی این رشد بدون کنترل سلول، ایجاد توده های بافت یا تومور است.
تومورها همچنان به رشد ادامه می دهند و برخی که به عنوان تومورهای بدخیم شناخته شده اند، می توانند از یک محل به محل دیگر منتشر شوند. سلول های سرطانی از جنبه هایی با سلول های طبیعی متفاوتند. سلول های سرطانی، پیری بیولوژیکی را تجربه نمی کنند، توانایی خود را برای تقسیم شدن حفظ می کنند، و به سیگنال های پایان کار خود پاسخ نمی دهند. آنچه که ما به عنوان سرطان می شناسیم در واقع گروهی بیش از ...

سرخط اخبار