امام جمعه ای که سرِ زمین کشاورزی اش بیل می زند +عکس

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
روحانی 62 ساله تربت حیدریه با وجود اینکه امامت جمعه، مدیر حوزه علمیه هراتی است وتدریس را انجام می دهد، اگر روزی 4 ساعت کشاورزی نکند، حال و احوالش را می پرسند.

به گزارش مشرق، امام جمعه ای که مردمی بودنش زبان زد خاص وعام است، منزل و دفترش یکی بوده و درب خانه او برای همگان باز است، با یک یاالله هرکس بخواهد می تواند وارد خانه شود.
حجت الاسلام محمد رضا عصمتی حدود 4 سال است که امامت جمعه تربت حیدریه را به عهده دارد، امام جمعه ای که مردمی بودن ومحبوبیتش زبان زد خاص وعام است، روحانی 62 ساله تربت حیدریه با وجود اینکه امامت جمعه، مدیر حوزه علمیه هراتی است و تدریس را انجام می دهد، اگر روزی 4 ساعت کشاورزی نکند، حال و احوالش را می پرسند.
منزل و دفترش یکی است و درِ خانه او بر روی همگان باز بوده، با یک یاالله هرکس بخواهد می تواند وارد شود چه آن جوان یا پیرمردی که برای مشکل کار، معیشت یا مسائل شرعی می خواهد امام جمعه را ملاقات کند و به مردم تربت حیدریه گفته هر وقت نیاز به دیدار امام جمعه داشتند بعد از پایان درس حوزه می توانند به دفتر وی بیایند وهیچ نیازی حتی به وقت قبلی نیست.
خود را مقید به شرکت در مراسم جشن وعزا می داند و می افزاید: امام جمعه در شادی وعزا باید همراه مردم باشد و به همین دلیل است که سعی می کنم در حد توان درتمام مراسم عروسی یا تشییع جنازه حضور یابم، چراکه یک امام جمعه تنها با مردم هویت پیدا می کند.
از مدیریت حوزه و تدریس حقوق دریافت می کند و می گوید، کشاورزی کفاف زندگی اش را می دهد و می گوید، امام جمعه ای که مردمی نباشد و فراتر از سطح مردم زندگی کند از عمل به وظیفه و ماموریتی که مقام معظم رهبری به ائمه جمعه داده، عاجز است، چراکه امام جمعه تنها زمانی می تواند نماینده شایسته رهبر باشد که کنار مردم با آنها زندگی کند.
 بنا به تحقیقی که بنده داشته ام، شما در بین مردم از ...

سرخط اخبار