9 نکته شگفت انگیز برای پذیرایی از مهمان ها

جام جم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸
عشق به مهمانی دادن و پذیرایی کردن در خیلی ها وجود دارد؛ کسانی که دوست دارند همه را دور هم جمع کنند و ساعت های خوشی را برایشان به یادگار بگذارند.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که دوست دارید مهمانی هایتان بی عیب و نقص برگزار شوند، به مهمان هایتان خوش بگذرد و سلیقه تان زبانزد همه شود، این مقاله برای شما نوشته شده است.
کامتان را شیرین کنید
شیرینی جزو جدا نشدنی میزهای مهمانی است. کافی است انواع شیرینی، پشمک و نوقا برای پذیرایی را سر میز بگذارید و دم نوش یا چای خوش طعم را هم کنارش قرار دهید تا طراوت مهمانی تان چند برابر شود.
اگر کسی از مهمان هایتان دیابت دارد یا رژیم است، خوب است از خوراکی های رژیمی و مواد شیرین حاوی استویا کمک بگیرید تا او هم بتواند در شیرین کامی بقیه مهمان ها سهیم شود. به طور اختصاصی به او بگویید که فلان مدل شیرینی یا پشمک را برای تو تهیه کرده ام.
روی خوش را دریغ نکنید
اولین و مهم ترین اصل برگزار کردن یک مهمانی خوب، داشتن میزبان خوب است. میزبان خوب کسی است که ارتباط برقرار کردن با مهمان هایش را بلد باشد. اگر دوست دارید مهمان هایتان با شما احساس راحتی و صمیمیت کنند؛ باید روی رفتارهایتان کار کنید. برای این کار به موارد زیر دقت داشته باشید:
• لبخند بزنید: هیچ چیز بدتر از میزبانی که اخم هایش توی هم است یا لبخند نمی زند، نیست. این میزبان احساس ناخواستنی بودن را به مهمان هایش منتقل می کند.
• توجه به زبان بدن: زبان بدن یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. دست به سینه نایستید، دستتان را بالای سرتان نگذارید و پاهایتان را به سمت آشپزخانه قرار ندهید. با آرامش در حضور مهمانتان بنشینید؛ راحت تکیه دهید، دست ها را آزاد بگذارید و پاهایتان را تکان ندهید. تکان دادن پاها احساس استرس و بی قراری را به مهمان منتقل می کند.
• ارتباط چشمی: وقتی ...

سرخط اخبار