آغاز اجرای برنامه هایی برای مهارت افزایی دانشجویان

فارس نیوز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱:۲۶
بهار سال ۹۷ خبرهایی از پیشرفت های علمی ایران را شنیدیم که این پیشرفت ها نوید بهار علمی در دانشگاه ها را داشت، همچنین وزارت علوم در بهار سال حاری اجرای برنامه هایی را برای مهارت افزایی دانشجویان آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گرامیداشت هفته آموزش نخستین رویداد دانشگاه های کشور پس از تعطیلات نوروزی در بهار سال 97 بود.
همایش آموزش عالی همزمان با هفته آموزش با حضور معاون آموزشی وزیر علوم در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم یاد سه تن از سر آمدان آموزش عالی کشور که در سال گذشته، در گذشتند را گرامی داشت.
* صعود ۱۳ پله ای دانشگاه آزاد در پایگاه استنادی ESI
پس از آن شاهد خبرهایی از رشد علمی دانشگاه های کشورمان بودیم.
براین اساس، بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طبق آخرین به روزرسانی پایگاه استنادی ESI، رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در این پایگاه از دوازدهم ماه می 2018 به 111 جهان ارتقا پیدا کرده که در دو ماه گذشته 13 پله صعود را شاهد بوده ایم.
* برنامه جدید وزارت علوم برای مهارت افزایی دانشجویان کارشناسی
وزارت علوم در سال گذشته برنامه ای را برای مهارت افزایی دانشجویان کارشناسی آغاز کرد.
مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم گفت: مقطع کارشناسی برای ما بسیار مهم است زیرا در واقع عملا شکل گیری فکر دانشجویان در دوره کارشناسی صورت می گیرد به طوریکه هم سن دانشجویان در آن زمان اقتضا می کند که تفکرشان شکل بگیرد و هم اساسا پایه علمی دانشجویان در دوره کارشناسی شکل می گیرد.
وی افزود: اگر ما در دوره کارشناسی بتوانیم به خوبی به دانشجویان خدمات دهیم جوانان ما بهتر می توانند به عرصه کار ورود پیدا کنند و غیرضروری به دنبال ادامه تحصیل غیر هدفمند نمی روند و این مساله نکته بسیار مهمی است.
شریعتی نیاسر اظهار داشت: به اعتقاد من دلیل ادامه تحصیل ...