سهم هر کشور از رشد جهانی تولید ناخالص چقدر است

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۶
سهم هر کشور از رشد جهانی تولید ناخالص چقدر است
بیش از نیمی از تولید ناخالص دنیا متعلق به کشورهای پرقدرتی مانند چین و آمریکا بوده و سایر کشورها مانند ایران و روسیه، در مدت زمان مشخص سهم یک درصدی داشته اند.

طبق پیش بینی بانک جهانی انتظار می رود اقتصاد جهانی بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ در تولید ناخالص یا GDP، رشد ۲.۸ درصدی داشته باشد. سوالی که مطرح می شود این است که کدام کشورها سهم بیشتری در افزایش تولید ناخالص خواهند داشت؟ کشورهای بزرگی که با نرخ ثابت دو درصد رشد می کنند مسبب آن خواهند بود یا بازارهای نوظهوری که حتی می توانند تا هشت درصد رشد داشته باشند؟ در ادامه ی این مقاله ی زومیت به بررسی بیشتر سهم هر کشور از رشد جهانی تولید ناخالص می پردازیم. چین همچنان اول است
اگرچه رشد اقتصادی چین تا حدودی کاهش پیدا کرده اما بانک جهانی پیش بینی کرده است رشد اقتصاد این کشور در سال جاری در مجموع ۶.۵ درصد و در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ حدود ۶.۳ درصد خواهد بود. چین، دومین بزرگ ترین اقتصاد دنیا را دارد و با اضافه شدن این ارقام متوجه می شویم اقتصاد آن رشد باورنکردنی داشته است. در حال حاضر حدود ۳۵.۲ درصد رشد تولید ناخالص جهانی متعلق به چین بوده و خروجی اقتصادی آن بیش از ۲.۳ تریلیون دلار است.
عدم اطمینان در مورد آمریکا
با اینکه انتظار می رود آمریکا نیز نقش مهمی در رشد جهانی اقتصاد ایفا کند اما بانک ...

[ مشاهده متن کامل سهم هر کشور از رشد جهانی تولید ناخالص چقدر است زومیت ]