سخنرانی انتخاباتی دمیرتاش از زندان؛ "بخش ترسناک فیلم هنوز آغاز نشده است"

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱
ایسنا نوشت: تلویزیون دولتی ترکیه، سخنرانی انتخاباتی صلاح الدین دمیرتاش را یک هفته مانده به انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری زودهنگام، از زندان پخش کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، صلاح الدین دمیرتاش، از رهبران محبوس حزب دموکراتیک خلق حامی کردها از رای دهندگان خواست تا در انتخابات ۲۴ ژوئن (سوم تیر) مانع از تشکیل "رژیم خودکامه" رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه شوند. او فضای کنونی ترکیه را "دشوار و آزاردهنده" توصیف کرده و هشدار داد "بخش ترسناک این فیلم هنوز آغاز نشده است."
شبکه تلویزیونی تی آرتی سخنرانی ۱۰ دقیقه ای دمیرتاش را از زندانی در غرب ترکیه ضبط کرده بود. او به اتهامات مرتبط با تروریسم زندانی است اما از آنجایی که در هیچ کدام از جرایم محکوم نشده است، توانست در انتخابات نامزد شود. این کاندیدای ۴۵ ساله از حزب دموکراتیک خلق می گوید ۲۰ ماه پیش به صورت "غیرقانونی" بازداشت شد چون دولت از او می ترسد.
دولت آنکارا با سرکوب حزب دمیرتاش مدعی است که ارتباطاتی میان آن با شبه نظامیان کرد ممنوعه وجود دارد که از نظر ترکیه تروریست هستند. حزب دموکراتیک خلق کردهای ترکیه مشارکت در هرگونه فعالیت غیرقانونی را رد کرده و می گوید هدف ازسرکوب تحت فشار گذاشتن اپوزیسیون ترکیه است. ۹ تن از قانونگذاران و قریب به ۴۷۰۰ مقام حزبی و فعال هم اکنون زندانی ...

[ مشاهده متن کامل سخنرانی انتخاباتی دمیرتاش از زندان؛ "بخش ترسناک فیلم هنوز آغاز نشده است" خبر آنلاین ]