جهیزیه متبرک

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۴
شرایط نامناسب اقتصادی راه را بر ازدواج بسته است و تاریخ عروسی ها را عقب می اندازد، با این اوصاف باید بی خیال ازدواج شد، درآمد ماهانه متوسط مردم نمی تواند برای تهیه جهیزیه کافی باشد، جای خالی ارگان هایی که ازدواج آسان را تبلیغ می کردند این روزها بخوبی حس می شود. جایی خالی که آستان قدس رضوی از هر نهادی زودتر آن را حس کرد و پا به میدان گذاشت، تا جوانی به خاطر جهیزیه از ازدواج دست نکشد، معاون امداد مستضعفان آستان از اختصاص اعتبار 600 میلیارد ریالی برای تهیه جهیزیه جوانان خبر می دهد، خبری که در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) برای زوج های جوان هدیه ای مبارک است.

به گزارش جام جم، حدود 11 میلیون جوان مجرد در آستانه ازدواج در کشور زندگی می کنند، یعنی 30 درصد افراد 20 تا 35 ساله هنوز ازدواج نکرده اند، جوانانی که علاوه بر مشکلات مسکن و شغل، به خاطر نوسانات ارزی اخیر در زمینه تهیه جهیزیه نیز حسابی به مشکل خورده اند. برای نمونه خرید یک یخچال معمولی بین چهار تا هشت میلیون تومان برای خانواده ها آب می خورد یا برای تهیه یک تلویزیون بین یک و نیم تا چهار میلیون تومان باید پرداخت.
تامین هزینه جهیزیه این روزها دغدغه بسیاری از والدین است ، پدر و مادرهایی که برای خوشبخت شدن جوانانشان سنگ تمام می گذارند این روزها با سدی به نام جهیزیه رو به رو شده اند.
در این بین جوانان نیز کار زیادی ازدستشان برنمی آید خیلی هایشان شغل ندارند بسیاری شان هم امنیت شغلی.
جوانی که بتازگی برای ازدواج اقدام کرده است، شغلی با درآمد بالا ندارد، اگر دوران سربازی و تحصیلات را پشت سر گذاشته باشد بتازگی کار را شروع کرده اگر این دوران را هم نگذرانده باشد باز توان کافی برای خرید بخشی از مایحتاج زندگی را ندارد .
کرامت رضوی
در این آشفته بازار تهیه جهیزیه ...

[ مشاهده متن کامل جهیزیه متبرک روزنامه جام جم ]