هنر بهترین ظرفیت ترویج فرهنگ قرآنی است

ایرنا یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۷
سمنان - ایرنا - سرپرست دفتر قرآن و عترت استان سمنان گفت: استفاده از ابزار هنر برای ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی مورد توجه موسسات و مراکز قرآنی باشد.

به گزارش ایرنا، مجتبی نورمحمدی روز یکشنبه در بازدید از موسسه فرهنگی قرآن و عترت روح و ریحان دامغان گفت: مدیران و مسئولان این مراکز علاوه بر توجه به مباحث آموزشی قرآن، به امور فرهنگی و هنری و استفاده از ابزار هنر برای ترویج مفاهیم و فرهنگ قرآنی نیز استفاده نمایند.
سرپرست دفتر قرآن و عترت استان سمنان اضافه کرد: ١١ موسسه قرآنی در شهرستان دامغان فعالیت دارند که در این مراکز از کودک سه ساله تا افراد میانسال و بزرگسال از برنامه و فعالیت های آموزشی بهره مند می شوند.
نورمحمدی خاطر نشان کرد: آموزش حفظ و قرائت قرآن، تفسیر قرآن کریم، اذان، برگزاری جلسات با صاحب نظران و پیشکسوتان قرآنی از جمله فعالیت این مراکز است.
وی افزود: آموزش، حفظ و قرائت قرآن کریم به کودکان به صورت بازی محور در موسسه فرهنگی قرآن و عترت روح و ریحان دامغان انجام می شود.
سرپرست دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در این بازدید از تلاش ها و فعالیت های مسئول موسسه فرهنگی قرآن و عترت روح و ریحان دامغان تجلیل کرد.
شهرستان دامغان در فاصله 115 کیلومتری شرق مرکز استان و بیش از 94 هزار نفر جمعیت دارد.
9856/6103

سرخط اخبار