سالانه ۳ تا ۵ هزار نفر به بیماران مبتلا به MS افزوده می شود/ نقش تأثیرگذار سیگار در بروز بیماری MS

دریافت خبر : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۸
سالانه ۳ تا ۵ هزار نفر به بیماران مبتلا به MS افزوده می شود/ نقش تأثیرگذار سیگار در بروز بیماری MS
نایب رئیس هیأت مدیره انجمن MS ایران گفت: سالانه ۳ تا ۵ هزار نفر به آمار مبتلایان به MS در کشور افزوده می شود که در صورت حذف سیگار از جامعه می توان این رقم را ۲۰ درصد کاهش داد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس ، محمدعلی صحرائیان نایب رئیس هیأت مدیره انجمن MS ایران در نشست خبری که به مناسبت سومین جشنواره فرهنگی و هنری انجمن MS ایران برگزار شد، اظهار داشت: بیماری MS متأسفانه در قشر جوان جامعه بیشتر مشاهده می شود و معمولاً خانم ها سه تا چهار برابر آقایان به این بیماری مبتلا می شوند.
وی گفت: این بیماری با توجه به اینکه قسمت های مختلف بدن فرد را درگیر می کند، دارای علائم متفاوتی خواهد بود، به طوری که در مواردی فرد با اختلالات ادراری، عدم تعادل و همچنین اشکالاتی در بینایی مواجه می شود.
این متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: علائم این بیماری به صورت حاد بروز می کند که بعد از معاینات پزشکی و انجام MRI می توان بیماری را تشخیص داد.
صحرائیان اضافه کرد: متأسفانه درک صحیحی از بیماری MS در جامعه ما وجود ندارد که این موضوع باعث دشوار شدن کار بیمار و خانواده ها شده است.
وی در خصوص اهمیت بیماری MS توضیح داد: بیمارهای زیادی ممکن است سیستم عصبی انسان را درگیر کند، اما در تمام دنیا به بیماری MS نگاه ویژه ای دارند، به دلیل اینکه این بیماری عمدتاً در سنین جوانی بروز می کند ...

[ مشاهده متن کامل سالانه ۳ تا ۵ هزار نفر به بیماران مبتلا به MS افزوده می شود/ نقش تأثیرگذار سیگار در بروز بیماری MS فارس نیوز ]