اختلاف محتوای سریال ها در قبل و بعد از انقلاب در چیست؟

اعتماد آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۲

اعتمادآنلاین|  عبدالکریم خیامی در نشست «شنبه های انقلاب» که امروز 22 دی برگزار شد با اشاره به اینکه برخی کارشناسان کارکرد تلویزیون را صرفا سرگرم کننده می دانند، گفت: تهاجم رسانه ای دنیا علیه جمهوری اسلامی ایران در جهان بی نظیر است و اکنون 137 شبکه ماهواره ای فارسی زبان علیه نظام فعالیت می کنند که 44 شبکه آن فقط فیلم و سریال می سازند تا علیه نظام جوسازی کرده و مرجعیت رسانه را هدف بگیرند.
خیامی تاکید کرد: رسانه ملی اکنون پس از 4 دهه توانسته ضمن حفظ مرجعیت خود در داخل مخاطبانی خارج از مرزها داشته باشد. به لحاظ محتوایی بی انصافی است که تفاوت محتوایی سریال های پیش از انقلاب با پس از انقلاب را نادیده بگیریم چرا که رسانه ملی در حوزه خانواده، مفاهیم دینی و انقلابی و حتی مفاهیم ماورایی توانسته است دست به الگوسازی بزند.
مدیر طرح و برنامه معاونت سیما بیان کرد: شبکه کودک با 90 درصد مخاطب فاصله چند برابری با دیگر شبکه ها دارد، اما به آن اکتفا نشد و شبکه امید هم برای نوجوانان راه اندازی شد.
وی افزود: صدا و سیما نقش برجسته ای در جریان سازی روزها و مناسبت های خاص مانند روز مادر، اهدای عضو و نیکوکاری در ماه مبارک رمضان و بسیاری از مفاهیم مناسبت های ملی داشته است.
خیامی گفت: تولید سریال تاریخی «هزاردستان» به کارگردانی زنده یاد علی حاتمی امروز ما را صاحب یکی از بزرگترین شهرک های تلویزیونی و سینمایی کرده است که با توانمندسازی آن و ایجاد لوکیشن های پایدار قابل عرضه و رقابت در منطقه است و این بخشی از موج آفرینی اجتماعی در جامعه توسط رسانه ملی است.
نیازسنجی مخاطب، محور برنامه های رسانه ملی
در ادامه علی طلوعی رییس مرکز تحقیقات رسانه ملی با ...

سرخط اخبار