ناگفته های سیف: چند بار استعفا دادم قبول نکردند

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۹
ولی الله سیف سرانجام ۴ ماه بعد از خداحافظی از بانک مرکزی گفتگویی اعلام کرد که چند بار دررخواست استعفا و کناره گیری داده اما موافقت نشده است.

روزنامه دنیای اقتصاد: ولی الله سیف سرانجام ۴ ماه بعد از خداحافظی از بانک مرکزی گفتگویی اعلام کرد که چند بار دررخواست استعفا و کناره گیری داده اما موافقت نشده است.
بخشی از گفتگو با سیف:
چرا استعفا ندادید؟
 قطعا رئیس کل بانک مرکزی در شرایط خاص امکان استعفا دارد ولی برای این تصمیم باید همه ابعاد و تبعات آن را مورد توجه قرار دهد و نمی تواند یکجانبه تصمیم بگیرد و بر اجرای آن اصرار بورزد.
ماهیت وظایف بانک مرکزی به نحوی است که نمی توان آن را بدون رئیس کل گذاشت، در نتیجه باید دقت کرد که کناره گیری شرایط را برای اقتصاد و جامعه سخت تر نکند. بعضی مواقع می توان با دقت نظر در اجرا، تبعات یک تصمیم بد را به حداقل رساند. یادمان باشد که برخی تصمیمات خارج از بانک اخذ ولی برای بانک مرکزی لازم الاجرا می شوند.
درخصوص یکی از آنها توضیح می دهید؟
 در طول مسوولیتم در بانک مرکزی چند مورد پیش آمد که استعفا و تقاضای کناره گیری کردم و آخرین مورد آن همین فروردین سال جاری بود که البته این بار هم مورد موافقت قرار نگرفت و قطعا تایید می فرمایید با توجه به حساسیت مسوولیت بانک مرکزی مخصوصا در شرایط جنگ اقتصاد ...

[ مشاهده متن کامل ناگفته های سیف: چند بار استعفا دادم قبول نکردند برترینها ]