پمپئو با موگرینی دیدار کرد

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۸
پمپئو با موگرینی دیدار کرد
پمپئو که پیشتر گفته بود قصد دارد اروپا به همراهی با آمریکا در فشار به ایران ترغیب کند، امروز در حاشیه اجلاس سران ناتو با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

خبرگزاری فارس: «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا که پیشتر گفته بود قصد دارد با اروپایی ها درباره مقابله با ایران رایزنی کند، روز پنج شنبه با «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.
بنا بر اعلام دفتر رسانه ای بخش سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در این نشست که در حاشیه اجلاس سران پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در شهر بروکسل بلژیک انجام شده، طرفین درباره «مجموعه ای از موضوعات خارجی و امنیتی مشترک» گفت وگو کرده اند.

پامپئو امروز پیش از دیدار با موگرینی در توییتر نوشته بود: «ما از متحدان و شریکانمان می خواهیم به کارزار فشار اقتصادی علیه حکومت ایران بپیوندند. بایستی تمامی منابع مالی که رژیم از آن برای تأمین مالی تروریسم و جنگ های نیابتی استفاده می کند را قطع کنیم. نمی توان گفت ایران چه زمانی ممکن است به تروریسم، خشونت و ناپایداری در کشور یکی از ماها دامن بزند.»
یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا این هفته به خبرنگاران گفت پامپئو و دیگر مقام های آمریکایی حاضر در بروکسل، تلاش می کنند تا اروپا به مقابله با ایران ترغیب کنند.
این مقام آمریکایی در پاسخی درباره اختلاف میان این کشور و ...

[ مشاهده متن کامل پمپئو با موگرینی دیدار کرد برترینها ]