سهمیه بندی بنزین؛ چالش تاکسی های اینترنتی یا کاربرانش؟

نسیم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
اگر نهادهای مربوطه مانع از دریافت سهمیه بنزین از سوی تاکسی های هوشمند شوند، در حقیقت نه آن سامانه ها که بخش زیادی از خانواده هایی که از این سیستم ها ارتزاق می کنند با مشکل اقتصادی روبه رو می شوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس ،زمزمه های سهمیه بندی سوخت که به گوش رسید، صدای اعتراض خیلی ها بلند شد؛ از مردم عادی که دوباره نگران گرانی قیمت بنزین هستند تا اهالی سیاست که هر کدام به نوعی اجرایی شدن این طرح را مخالف مصلحت مردم می دانند و معتقدند در این شرایط می تواند نتیجه مخربی به همراه داشته باشد.
در این میان دسته سومی هم به نام «سرویس های درخواست اینترنتی خودرو» هستند که سهمیه بندی بنزین نه تنها در حیات شان، بلکه در نقشی که به واسطه حضورشان در زندگی مردم جامعه بازی می کنند تاثیرگذار است. خبرهای رسیده نشان می دهد که تا امروز بحث های زیادی درباره تخصیص سهمیه بنزین به سامانه های اینترنتی درخواست خودرو مطرح شده و تلاش های بسیاری برای تغییر موضع مخالف ها صورت گرفته است.
حرف تاکسی های اینترنتی فقط استفاده از سهمی نیست که داشتن آن را حق خودشان می دانند. محروم کردن این سرویس ها از سهم بنزین می تواند مشکلات زیادی در لایه های کلان اجتماعی به وجود آورد؛ مشکلاتی که در بحبوحه سهم خواهی ها و سهم بندی ها اگر نادیده گرفته شوند، عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهند داشت، اما محروم کردن سامانه های هوشمند درخواست خودرو از سهمیه بندی بنزین چرا و چگونه می تواند در لایه های مختلف به زندگی مردم صدمه وارد کند؟
تهدید نخست؛ اشتغال
بر اساس اعلام رسمی شرکت اسنپ، این سامانه چیزی حدود ۵۰۰ هزار راننده مشغول به کار دارد. این عدد یعنی معیشت بسیاری از افراد جامعه منوط به حیات این سرویس است. نداشتن ساعت کاری ثابت، درآمدزایی آسان، منعطف بودن سیستم کاری، حفظ استقلال فردی، قابلیت فعالیت در کنار شغل ثابت یا حتی در حین تحصیل، دریافت تسهیلات ویژه و ...

سرخط اخبار