لزوم توجه ویژه به معلولان در بودجه 98/ بیماران سندروم دان مظلوم واقع شده اند

دریافت خبر : دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
عضوکمیسیون برنامه بودجه و محاسبات در مجلس اعتبار مربوط به معلولان در بودجه 97 را ناکافی دانست و خواستار اصلاح آن در بودجه 98 شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در رابطه با مشکلات بیمه ای بیماران سندروم دان گفت: متأسفانه  قانون حمایت از حقوق معلولین به بودجه 97 نرسید و بعد از آن تصویب شد، مشکلات امروز معلولان بحق بوده چرا که اعتبار کافی در بودجه 97 دیده نشده است.
نماینده مردم رشت در مجلس گفت:  مشکلات مربوط به معلولان در قانون برنامه ششم توسعه و قانون حمایت از معلولان به صورت کامل دیده شده است و قطعا اگر در لایحه بودجه 98 نیز گنجانده شود در مجلس تصویب خواهد شد. در مباحث مربوط به معلولین، سلامت مهم ترین بخش است و ما در فراکسیون معلولان این موضوع را با جدیت پیگیری می کنیم و امیدواریم برای جامعه معلولین کشور نیز کارساز باشد.
عضوکمیسیون برنامه بودجه و محاسبات در مجلس با اشاره به مشکلات بیماران سندروم دان تصریح کرد: بیماران سندروم دان همانند بیماران اوتیسم و همه گروه های خاص بیماری های معلولیتی مظلوم هستند و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار بگیرند. متأسفانه این حس و اراده در جامعه دیده نمی شود. البته نمی توانیم به عدم اعتبار در این حوزه انتقادی کنیم اما معتقدیم دولتمردا ...

[ مشاهده متن کامل لزوم توجه ویژه به معلولان در بودجه 98/ بیماران سندروم دان مظلوم واقع شده اند برنا نیوز ]