برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قزوین تجلیل شدند

ایرنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰
قزوین _ ایرنا _ برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور جمعی از مسئولان استانی روز چهارشنبه در سالن کتابخانه امام خمینی (ره) قزوین تجلیل شدند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین استان قزوین در این مراسم گفت: جشنواره رضوی نمونه ای موفق از جریان سازی اجتماعی است که به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، معرفی الگوهای برتر و مناسب به کودکان، نوجوانان، جوانان و همه اقشار جامعه کمک می کند.
رویا اسماعیلی با بیان اینکه ۲۷ هزار ۲۲۶ نفر در این جشنواره شرکت کردند،گفت: این آمار نسبت به سال گذشته ۲ برابر افزایص داشته است.
وی گفت: منابع سوال های جشنواره شامل ۱۲ کتاب در سه رده سنی بود که مورد استقبال کودکان و نوجوانان قرار گرفت.
اسماعیلی ادامه داد: این جشنواره حرکتی است که با اقدام عمومی، مشارکت جمعی و عزم و ارده ملی از پایتخت شروع شده و به نقطه نقطه ایران رفته و این باعث افتخار است که توانستیم این حرکت موج آفرین را ایجاد کنیم.
این مسئول گفت: با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی نهاد کتابخانه ها گام بزرگی در ترویج کتابخوانی برداشت و شاید با این اقدام توانستیم بخشی از دغدغه های رهبری را در حوزه کتاب رفع کنیم.
وی با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی به همت بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد،افزود: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی امسال برای نهمین بار در کشور اتفاق افتاده و از چهار دوره گذشته برگزاری این جشنوراه به ادارات کل کتابخانه های عمومی سپرده شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین ادامه داد: امسال جشنواره کتابخوانی رضوی ۱۰۳ نفر برگزیده استانی و ۳ نفر برگزیده کشوری از استان قزوین داشت که باید به این موضوع افتخار کنیم.
اسماعیلی یاد آور شد : در مجموع در کشور یک میلیون و ۴۶۴ هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند که این میزان نسبت به سال ...

سرخط اخبار