کاهش ۷۰ هزار بشکه ای تقاضای جهانی نفت خام

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
کاهش ۷۰ هزار بشکه ای تقاضای جهانی نفت خام
اوپک در تازه ترین گزارش ماهانه خود برآوردش درباره تقاضای جهانی نفت خام را نسبت به برآورد ماه پیشین ۷۰ هزار بشکه کاهش داد.

به گزارش ایران خبر ، به نقل از رویترز از لندن، دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در تازه ترین گزارش ماهانه خود اعلام کرد: که تقاضای جهانی نفت خام در سال آینده میلادی یک میلیون و ۲۹۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد که این رقم نسبت به برآورد ماه پیشین ۷۰ هزار بشکه کاهش نشان می دهد و چهارمین کاهش پیاپی به شمار می آید. 
اوپک در تازه ترین گزارش ماهانه خود اعلام کرد تقاضای جهانی برای نفت خام اعضای این سازمان سال آینده میلادی ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه خواهد بود که این رقم روزانه ۵۰۰ هزار بشکه کمتر از برآورد ۲ ماه گذشته و یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز پایین تر از سطح کنونی است.
اوپک در تازه ترین گزارش ماهانه خود آورده است که اگرچه اکنون بازارهای جهانی نفت خام به ثبات رسیده است، پیش بینی ها برای سال ۲۰۱۹ نشان می دهد رشد عرضه تولیدکنندگان غیرعضو اوپک بالاتر از رشد تقاضای جهانی نفت خام خواهد بود.
پیش بینی ها برای تولید نفت کشورهای غیرعضو اوپک در سال ۲۰۱۹، ۱۲۰ هزار بشکه افزایش یافته، در حالی که چشم انداز تولید برای کانادا، چین، برزیل و مکزیک روندی کاهشی داشته است.
ایالات متحده ...

[ مشاهده متن کامل کاهش ۷۰ هزار بشکه ای تقاضای جهانی نفت خام ایران خبر ]