هرکس به من مراجعه کند به او کار می دهم

قدس آنلاین جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۷
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من شغل ندارم اما کار دارم که به دیگران بدهم.افراد کار را شغل و شغل را هم استخدام در بخش دولتی می دانند. ما را اینگونه تربیت کردند که اول شغلی دولتی پیدا کنیم و بعد که در آنجا حاضری خود را زدیم، سپس برویم سراغ کار دیگری.

به گزارش قدس آنلاین ، محمدباقر قالیباف در همایشی با عنوان بررسی مسائل، چالش ها و فرصت ها در دهه پنجم انقلاب که در تالار اجتماعات روزنامه قدس برگزار شد، اظهار کرد: هر انقلابی طبیعتاً وقتی به قدرت می رسد بدون شک باید ساختاری را طراحی کند که قدرتی که به دست گرفته را حفظ کند. همچنین افزایش تولید قدرت هم داشته باشد.امروز تردیدی نداریم که جریان سرمایه داری در مقابل دین ما ایستاده است پس ما هم در مقابل دنیای آنها باید بایستیم.
وی با بیان اینکه امروز وظیفه همه ما کارآمدی دین در اداره جامعه است، افزود: اگر در اینجا نتوانیم کارنامه قابل قبولی به مردم و سایر کشورهای اسلامی عرضه کنیم هیچ کار انجام ندادیم و اگر حرف بزنیم اثر سوء هم دارد. منظور از کارآمدی این است که هم خوب کار کنیم هم کار خوب کنیم.
دچار ناکارآمدی اشباع شده در امور هستیم
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: امروز در کشور با مشکلات بیکاری فساد رانت تورم و... مواجهیم. آیا این مشکلات علت هستند یا معلول؟ من معتقدم این نارسایی ها معلول هستند و هیچ کدام علت نیستند. علت اصلی ضعف مدیریت و کارآمدی در نظام جمهوری اسلامی است. ما در این بخش دچار یک چالش بزرگ هستیم؛ زیرا منابع انسانی و مادی ما بسیار هستند. امروز در حقیقت یک ناکارآمدی اشباع شده در امور داریم. امروز مهمترین نیاز بنیادی ما در حقیقت این مدیریت و اداره کشور در این بخش هاست.
بعد چهل سال هنوز در حوزه آزادی های اجتماعی تکلیف خود را روشن نکردیم
قالیباف در مورد تعریف کارآمدی از نظر مردم و مسئولین گفت: در نظام جمهوری اسلامی ما متفاوت از بقیه حرکت ها در دنیا هستیم و منطبق بر سنت الهی حرکت می کنیم. ممکن ...

سرخط اخبار